Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Kasım 2014

ABONE OL

Öğrenciler Ökten Hoca’yı Unutmadı

Esenler Kazım Karabekir İmam Hatip Orta Okulu ve İstanbul İmam Hatip Lisesi öğrencileri, İmam-Hatip okullarının kurulmasında büyük emeği olan Mahmut Celaleddin Ökten'i, vefatının 53. yıldönümünde kabri başında dualarla andı.

Esenler Kazım Karabekir İmam Hatip Orta Okulu ve İstanbul İmam Hatip Lisesi öğrencileri, İmam-Hatip okullarının kurulmasında büyük emeği olan Mahmut Celaleddin Ökten’i, vefatının 53. yıldönümünde kabri başında dualarla andı.

İmam Hatip öğrencilerinden güzel bir vefa örneği. Ülkemizde inançlı bir neslin yetişmesi için çalışmayı kendisine şiar edinen ve İmam- Hatip okullarının kurulması için büyük gayret sarf eden merhum Mahmut Celalettin Ökten dualarla anıldı. Esenler Kazım Karabekir İmam Hatip Orta Okulu ve İstanbul İmam Hatip Lisesi öğrencileri, merhum Ökten’in Edirnekapı’daki kabri başında bir araya geldiler. Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği’nin (İSTİMDER) organizasyonunda gerçekleştirilen programda, öğrenciler Mahmut Celaleddin Ökten’in ruhu için Kur’an-ı Kerim okuyup dualar etiller. Belediyenin helva ve diğer ikramlarının dağıtılmasının ardından öğrenciler, servislerle okullarına geri döndüler.

İSMİ İMAM HATİP’LE ÖZDEŞLEŞTİ

İstanbul İmam-Hatip Okulu’nun kurucu müdür olarak atanan ve burada kimi zaman elinde süpürgeyle temizlik yapan, kimi zaman tamirat yapan ve çoğu zaman da tahtaya geçip ders anlatan Mahmut Celaleddin Ökten, zor şartlarda bu okulların yaşaması ve gelişmesi için çalışmış ve adı İmam Hatip okulları ile özdeşleşmiştir.

Diğer Haberler