Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Aralık 2017

ABONE OL

Öğrenciler Kırgızistan’ı Tanıdı

Esenlerli öğrenciler, "Dünyanın Renkleri" programında dağlar ülkesi Kırgızistan'ın kültürü, tarihi ve yemeklerini yakından tanıdılar.

Esenlerli öğrenciler, “Dünyanın Renkleri” programında dağlar ülkesi Kırgızistan’ın kültürü, tarihi ve yemeklerini yakından tanıdılar.

Esenler Belediyesi’nin, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği “Dünyanın Renkleri” projesi ile dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye okumaya gelen öğrenciler, ülkelerini ve Türkiye’deki eğitim serüvenlerini Esenlerli öğrencilerle paylaşıyor. Topkapı Türk Dünyası’nda gerçekleşen programla her ay farklı bir ülkenin kültürü, tarihi ve yemekleri tanıtılıyor.

KIRGIZ ÇADIRINDA SOLUKLANDILAR

Esenler’de eğitim gören lise öğrencileri, Türkiye’de eğitim gören Kırgız öğrenciler Sadullah Hacıbayev ve Abdulaziz Dusmatov’dan dağlar ülkesi Kırgızistan hakkında bilgi aldılar. Kırgızistan evi ve Kırgız çadırında vakit geçiren öğrenciler, ülkenin tarihini, kültürünü, ekonomisini ve iklimini öğrenerek Kırgızistan’ın meşhur lezzeti “Boorsok”u tattılar.

Diğer Haberler