Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Nisan 2018

ABONE OL

Öğrenciler Kazakistan’ı Tanıdılar

Esenlerli öğrenciler "Dünyanın Renkleri" programında, çok sayıda kanaat önderinin yetiştiği Kazakistan'ın kültürü, tarihi ve yemeklerini yakından tanıdılar.

Esenlerli öğrenciler “Dünyanın Renkleri” programında, çok sayıda kanaat önderinin yetiştiği Kazakistan’ın kültürü, tarihi ve yemeklerini yakından tanıdılar.

Esenler Belediyesi’nin, Bab-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte gerçekleştirdiği “Dünyanın Renkleri” projesi ile dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye okumaya gelen öğrenciler, ülkelerini ve Türkiye’deki eğitim serüvenlerini Esenlerli öğrencilerle paylaşıyor.

KANAAT ÖNDERLERİ YETİŞTİREN TOPRAKLAR

Topkapı Türk Dünyası’nda gerçekleşen programla Esenlerli öğrenciler bu ay dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesi Kazakistan’ı tanıdı. Topkapı Türk Dünyası rehberi Abdülmetin Keskin’in Kazakistan’ın tarihi, kültürü ve doğal güzelliklerini anlattıktan sonra, Kazakistan’ın Mevlana Celalettin Rumi’nin hocası Hoca Ahmet Yesevi, Al-Farabi ve Muhammed Haydar Duğlati gibi birçok kanaat önderinin de yetiştiği ülke olduğunu söyledi. Keskin, Kazakistan’ın uçsuz bucaksız ova ve vadilere sahip olduğunu ve yeraltı zenginliği açısından da diğer ülkelerden önde olduğunu ifade etti. Programın sonunda Kazakistan’a özgü geleneksel lezzetler de Esenlerli öğrencilere ikram edildi.

Diğer Haberler