Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Aralık 2017

ABONE OL

Öğrenciler Hz. Mevlâna’yı Andı

Mevlâna'nın 744. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle düzenlenen Şeb-i Arus programında öğrenciler, okudukları şiirler ve sema gösterileriyle Hz. Mevlâna'yı andı.

Mevlâna’nın 744. Vuslat Yıl Dönümü münasebetiyle düzenlenen Şeb-i Arus programında öğrenciler, okudukları şiirler ve sema gösterileriyle Hz. Mevlâna’yı andı.

Mevlâna Celaleddin Rûmi, “Düğün Gecesi” olarak adlandırdığı ölümünün 744’üncü yıl dönümünde Esenler’de anıldı. Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ile Örfi Çetinkaya İlköğretim Okulu’nun ortaklaşa düzenlediği Şeb-i Arus programı, Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Örfi Çetinkaya İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencisi Hatice Kübra Altun’un Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, minik öğrenciler Sümeyye Çakır ve Berna Yırtıcı’nın Mevlâna Celaleddin Rûmi’nin “Etme” şiirini okumasıyla devam etti. Öğrenciler, Hz. Mevlâna’nın sözlerinden düzenledikleri oratoryo gösterisini de sundular.

İLAHİLER OKUNDU

Programda Sunucu ve Yazar Sencer Olgun kendi yazdığı “Kudüs” ve “Mevlâna” şiirlerini okuyarak birlik ve beraberlik mesajları verdi. Esenler Halk Eğitim Merkezi İlahi Grubu’nun okudukları ilahiler, salondakilere duygu dolu anlar yaşattı. Program, öğrencilerin sema gösterisi ile sona erdi.

Diğer Haberler