Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Kasım 2015

ABONE OL

Öğrenciler Celal Hoca’yı Andı

Esenlerli öğrenciler, imam hatip okullarının açılmasında büyük emeği olan gönül erlerinden Mahmut Celalettin Ökten'i andı.

Esenlerli öğrenciler, imam hatip okullarının açılmasında büyük emeği olangönül erlerinden Mahmut Celalettin Ökten’i andı.

İmam hatip okullarının açılmasında büyük emeği olangönül erlerinden Mahmut Celalettin Ökten, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programı kapsamında Esenler’de anıldı. Ölümünün 54’üncü yılında Celal Hoca’ya Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri önce Edirnekapı’da kabri başında dualar etti.

TORUNU ANLATTI

Celal Hoca daha sonra Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde anıldı. Mahmut Celalettin Ökten Hoca için Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ilahiler okundu. Ömrü boyunca ilim,irfan peşinde koşarak imam-hatip okullarının açılması ve yaygınlaşması için bilfiil mücadele eden Celal Hoca’yı torunu Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Dç. Dr. Celile Ökten anlattı. Programın ardından öğrencilere çeşitli ikramlar yapıldı.

Diğer Haberler