Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Ekim 2018

ABONE OL

Öğrenciler Bilime İz Bıraktı

"Esenler Bilim Şenliği" kapsamındaki Proje Fuarı'na bilim sevdalısı Esenlerli öğrencilerin birbirinden ilginç ve günlük hayatı kolaylaştıran özel projeleri damga vurdu.

“Esenler Bilim Şenliği” kapsamındaki Proje Fuarı’na bilim sevdalısı Esenlerli öğrencilerin birbirinden ilginç ve günlük hayatı kolaylaştıran özel projeleri damga vurdu.

TÜBİTAK destekli “Esenler Bilim Şenliği” kapsamında hayata geçirilen ‘Proje Fuarı’, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde açıldı. Proje Fuarı’nın açılış programına; Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Taşçı ve Osman Gökçebaş, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

80 PROJE SERGİLENDİ

Fuarda, tüm orta okul ve lise düzeyindeki Esenlerli öğrencilerden gelen, sergilenmeye hak kazanmış toplam 80 farklı proje yer aldı. Fizik, kimya, biyoloji alanında ve günlük hayatı kolaylaştıran birbirinden özel projelerin yer aldığı fuar, bilim sevdalılarını ağırladı.

HEYECANLA ANLATTILAR

Proje sahibi öğrenciler, buluşlarını ve bilime nasıl bir katkı sağladıklarını ziyaretçilere anlattılar. Öğrencilerin heyecanla anlattığı birbirinden ilginç projeler, ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Protokol üyeleri de öğrencilerin projelerini inceleyip bilgi aldılar ve bilime iz bıraktıkları için tebrik ettiler.

BİLİM PARKI RENK KATTI

Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk Bilim Parkı da fuar alanındaydı. Esenler Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim Parkı öğretmenleri ve öğrencileri, yaptıkları birbirinden farklı deneylerle fuara renk kattılar.

YARIN DA AÇIK

TÜBİTAK destekli Esenler Bilim Şenliği Projesi, 7 Ekim Pazar gününe kadar Esenler’de devam edecek. Proje fuarı, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuar alanında; planetaryum ile uzay keşfi, uydu ve roket sistemleri gösterisi ve model uçak yapma etkileşimli uygulamaları da yapılacak.

200 ÖĞRETMEN, 250 ÖĞRENCİ YER ALDI

Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi ve İstinye Üniversitesi ortaklığıyla yürütülen Bilim Şenliği’nde 200 öğretmen, 250 öğrenci eğitim aldı. Ortak üniversitelerin akademisyenleri tarafından 20 farklı atölye kuruldu, bu atölyelere Esenler’de görev yapan 200 öğretmen dahil edildi.

Diğer Haberler