Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 26 Mart 2012

ABONE OL

Odabaşı: Her İşin Başı İletişim

ESAYDAM’da seminer veren İletişim Uzmanı Hayati Odabaşı, iletişimin önemine dikkat çekerek günümüzün en büyük sorunlarından biri olan iletişimsizliği, insanların karşılıklı anlayış ve empatiyle aşabileceklerini vurguladı.

ESAYDAM’da seminer veren İletişim Uzmanı  Hayati Odabaşı, iletişimin önemine dikkat çekerek günümüzün en büyük sorunlarından biri olan iletişimsizliği, insanların karşılıklı anlayış ve empatiyle aşabileceklerini vurguladı.

Esenler halkını düzenlenen seminerlerle alanında söz sahibi uzmanlarla buluşturan Esenler Belediyesi Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM) bu hafta İletişim Uzmanı Hayati Odabaşı’yı ağırladı.

ESAYDAM Seminer Salonu’nda düzenlenen “Huzur ve Mutluluk İçin Empati” konulu seminere çok sayıda vatandaş katıldı. Keyifli bir sohbet havasında geçen seminer barkovizyon eşliğinde yapıldı.  “Her işin başı sağlık derler;  ama aslında her işin başı iletişim” diyerek sözlerine başlayan ve iletişimin önemini vurgulayan Odabaşı, “En uzak mesafe bir birini anlamayan iki kişi arasındaki mesafedir” diyerek iletişimin aslında hayatın kendisi olduğunu vurguladı.  Odabaşı, İnsanlarla iletişim kurarken beden dilimize, sözlerimize, davranışlarımıza hâkim olmamız gerektiğini ; aksi takdirde birer iletişim canavarına dönüp mutsuz insanlarla dolu bir dünya oluşmasına neden olacağımıza dikkat çekti.

“Gülümsemek en güzel nimet”

Empati kurabilmek için öncelikle iletişim kurabilmek gerektiğini anlatan Odabaşı, empatinin önemine vurgu yaparak konuşmasına devam etti.  “Ancak gerçek anlamda empati kurabildiğimiz zaman mutlu ve huzurlu bir aile daha sonra da toplum olabiliriz”  diyen Odabaşı, insanlara değer vermenin öneminden bahsetti.  İletişimde ne yaptığımızdan çok nasıl yaptığımızın önemli olduğunu söyleyen Odabaşı,  iletişim kurarken insanlara olan yaklaşımlarımızın çok önemli olduğunu hatırlatarak,  “Gülümsemek Allah’ın biz verdiği en güzel nimettir” dedi.

Hayatta başarılı olmanın yolları hakkında seminere katılan vatandaşlara bilgiler de  veren Odabaşı, “Her şeyden önce insanın kendisini sevmesi gerek daha sonra empati kurmayı bilmesi ve hayata olumlu bakabilmesi şart” diyerek başarı için yapılması gerekenleri sıraladı.  İletişim kurarken,  beden dilinin çok önemli olduğunu vurgulayan Odabaşı, konuşurken her anlamda karşıdaki insanın seviyesine inilmesi gerektiğini söyledi. “Saygılı, sevgili ve empati kurmayı başarabilen insanlar olmaya çalışalım” diyen Odabaşı, konuşmasının ardından vatandaşların sorularını cevapladı.

Diğer Haberler