Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Nisan 2014

ABONE OL

O’nu Çocuklarımıza Anlatmalıyız

Esenler Belediyesi ile Esenler Müftülüğü, kutlu doğum haftası dolaysıyla bir program düzenledi. Programda sohbet veren İlahiyatçı İhsan Şenocak, " O'nun ahlakını ve doğruluğunu çocuklarımıza anlatmalıyız" dedi.

Esenler Belediyesi ile Esenler Müftülüğü, kutlu doğum haftası dolaysıyla bir program düzenledi. Programda sohbet veren İlahiyatçı İhsan Şenocak, ” O’nun ahlakını ve doğruluğunu çocuklarımıza anlatmalıyız” dedi.

Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Esenler Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği kutlu doğum programı, Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Atışalanı Camii İmam Hatibi Baki Özdemir’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti.

EN BÜYÜK REHBER HZ. MUHAMMED

Programın açılış konuşması yapan Esenler Müftüsü Halil Şekerci, Peygamber Efendimizin cahiliye dönemindeki insanları dünyanın en mükemmel insanları haline getirdiğini belirterek, “Bugün 21. asırda Müslüman olmayanlar bile Peygamber Efendimizin büyüklüğünü teslim etmişlerdir. Müslüman çocuklarımız için en büyük rehber, idol Hz. Muhammed olmalıdır. Hz Muhammed’in ahlâkıyla yetişen insanlar; Hz. Ebubekir, Fatih Sultan Mehmet ve Mevlana olmuşlardır” dedi.

ANLAMAK VE ANLATMAK ZORUNDAYIZ

Şekerci’nin ardından konuşan Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, bütün insanlığın Hz. Muhammed’e muhtaç olduğunu belirterek, “Kur’an-ı Kerim’de Hz. Peygamber’in insanlara olan sevgisi, aşktan çok daha öte olduğunu yazıyor. İnsanlığın Hz. Peygamber’in mesajına ihtiyacı var. Toplumun önüne koyulan artistler, futbolcular kadar, Peygamber Efendimizi anlatan yok. O’nu iyi anlamak ve anlatmak zorundayız” şeklinde konuştu.

O’NU ÇOK SEVİYORUZ

Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ise yüce Peygamberin adı hürmeti üzerine programa katılan herkese teşekkür ederek, “O şanı en yüce Yaratıcının, bizlere mihmandar olarak gönderdiği Peygamber Efendimizin kutlu doğum haftasını kutluyoruz. Hepimiz farklı memleketlerden, farklı ırklardan olabiliriz ama hepimiz O’nu çok seviyoruz” diye konuştu. Ünal konuşmasını Hz. Muhammed’in liderlik vasıflarını anlatarak tamamladı.

ÇOCUKLARIMIZA ANLATMALIYIZ

Protokol konuşmalarının ardından kürsüye gelen İlahiyatçı İhsan Şenocak, kendine has üslubuyla Hz. Muhammed’i anlattı. Peygamber Efendimizin muallim olduğunu belirten Şenocak, “O’na koştu insanlar… 80 yaşında günaha batmış ihtiyar koştu. Her türlü felaketi hayatında gören kadın koştu. Peygamber Efendimiz onlara ‘Allah’ın ayetleri var’ dedi. Allah’ın rahmeti, hayrı ve kurtuluşu getirecek. Peygamber var, umutsuzluğa yer yok dedi. O’na koştular. Necip’ten, Yemen’den yollara düştüler” dedi. O’nun ahlakını ve doğruluğunu herkesin çocuklarına anlatması gerektiğini söyleyen Şenocak, “Bir anne, bir baba çocuğuna adaleti, hakkaniyeti ve doğru konuşmayı yavrusuna anlatacak” diyerek sözlerini tamamladı. Esenler Müftüsü Halil Şekerci, İlahiyatçı İhsan Şenocak’a çiçek takdim etmesiyle program sona erdi.

Diğer Haberler