Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 21 Mart 2012

ABONE OL

O’nu Anlamak

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği "Öyle bir geçer zaman ki" adlı programın bu haftaki konuğu "Kurtlar Vadisi" ve "120" filminin sevilen oyuncusu Emin Olcay oldu. Mevlana, Yunus Emre, Şeyh Sadi Şirazi gibi örnek insanların hayatı ve sözleri, sevilen oyuncunun sesinde can buldu

Esenler Belediyesi’ne ait İkinci Bahar Kıraathanesi’nde düzenlenen seri sohbet programlarının bu haftaki konuğu sevilen oyuncu Emin Olcay oldu.

 Sadece dini hayatımızın değil, sosyal ve kültürel hayatımızın da temel dinamiklerinden olan Yunus Emre, Şeyh Sadi Şirazi, Hacı Bektaş-ı  Veli, Nasrettin Hoca ve Mevlana gibi örnek şahsiyetlerin hayatlarından kesitler veren Emin Olcay, bu büyük zatların günümüze ışık tutan sözlerini de dinleyicileri ile paylaştı.

 Bu isimlerin yaşadıkları asırda insanları birlik, beraberlik ve hoşgörüye çağırdığını kaydeden Olcay, günümüz dünyasının da bu çağrılara muhtaç olunduğunun altını çizdi.

Dinleyicilere hoş bir zaman geçirtmek için geldiğini de ifade eden Olcay, dünyanın gelip geçici olduğunu belirterek, atalarımızdan miras kanal söz konusu güzellikleri yaşayıp yaşatmanın önemli olduğunu, Hz. Muhammed’den (S.A.V.) bu yana yaşanan ve yaşatılan bu ilkeleri gelecek nesillere aktarmanın gerektiğini vurguladı.

Emin Olcay, Emrah Okay, Eylem Gülter Olcay, Özlem Yaşar, Özgür Yaşar ve Serdar Arslantaş’tan oluşan müzik grubu ile önce Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin rubaisinden örnekler sundular ardından da, okudukları ilahilerle sohbete renk kattılar. 

İkinci Bahar Kıraathanesi sakinlerinden büyük ilgi gören programın ardından, sohbete katılan vatandaşlar ünlü tiyatro ve dizi oyuncusu Emin Olcay ve ekibi ile fotoğraf çektirip sohbet ettiler.

 

 GÖRÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN – TIKLAYINIZ

 

Diğer Haberler