Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Haziran 2017

ABONE OL

O Gerçek Bir Gönül Sultanıydı

Esenler Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında Muhammed Raşid Erol anıldı. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Seyda Hazretleri'nin gerçek bir gönül sultanı olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında Muhammed Raşid Erol anıldı. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Seyda Hazretleri’nin gerçek bir gönül sultanı olduğunu söyledi.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Anadolu’yu Mayalayanlar programında Muhammed Raşid Erol anıldı. Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Semerkand Vakfı’nın yöneticileri, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İNSANIMIZI GERÇEK KAHRAMANLARIMIZLA BULUŞTURUYORUZ

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Muhammed Raşid Erol’un hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterimiyle devam etti. Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Anadolu’yu Mayalayanlar’da her akşam bir gönül sultanının maneviyatını Esenler’de konuk ettiklerini belirterek, “Kimimize göre Seyda Hazretleri, kimimize göre Menzil Şeyhi, kimimize göre Sultan. O, herkesin gönlüne göre, kendine göre bir isim verdiği gerçek bir gönül sultanıydı. Bu programlar ile topraklarımızın gerçek kahramanlarını insanlarımızla buluşturuyoruz. Bu gönül sultanlarımız ile iç dünyamıza zenginlikler kattığımız düşünüyoruz. İstiyoruz ki, çocuklarımız bu toprağı gerçekten mayalayanların kimler olduğunu öğrensinler” dedi.

“DÜNYAYA OYUN OYNAMAK İÇİN GELMEDİM”

Programda Yazar Siraceddin Önlüer, Muhammed Raşid Erol Hazretleri’nin öğretilerini ve hayatını anlattı. Muhammed Raşid Erol’un Müslümanların gönlünde taht kurmuş büyük bir Allah dostu olduğunu ifade eden Önlüer, “Hem seyit hem de seyda idi. Her hareketinde Peygamber Efendimizi takip ediyordu. Muhabbeti ve içtenliği ile yanındakiler O’nu bu yüzden çok severdi. Kendisi çocukluk çağlarında oyun oynamak ya da akranlarıyla vakit geçirmek yerine okumayı, dini konularda bilgi sahibi olmayı tercih etmişti. ‘Niye diğer çocuklarla oyun oynamıyorsun?’ diye soran annesini, ‘Ben bu dünyaya oyun oynamak için gelmedim’ diyerek hayretler içerisinde bırakıyordu. Ramazan ayında gece-gündüz Kur’an-ı Kerim okuyordu, iki günde bir hatim ediyordu” diye konuştu.

Program Bayram Büyükoruç’un konseriyle devam etti. İlahiler ve “Seyda” adlı eseri söyleyen Büyükoruç, Dörtyol Meydanı’nı dolduran Esenlerlilere zaman zaman duygusal anlar yaşattı. Programda sahne alan Buhara İlahi Grubu da, Muhammed Raşid Erol için yazılmış eserler seslendirdiler.

Diğer Haberler