Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Nisan 2013

ABONE OL

Nursaçan: Milletin Temeli Ailedir

Gönül Sohbetleri’nde konuşan Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, ‘İslam’da Aile’ konusunu anlattığı programda “Aile sağlamsa millet sağlam, aile çürükse millet de çürüktür” diye konuştu.

Gönül Sohbetleri’nde konuşan Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, ‘İslam’da Aile’ konusunu anlattığı programda “Aile sağlamsa millet sağlam, aile çürükse millet de çürüktür” diye konuştu.Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gönül Sohbetleri programında Esenlerliler ile bir araya geldi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu’nun yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Nursaçan, programda ‘İslam’da Aile’ konusunu anlattı. AİLE SAĞLAMSA, MİLLET DE SAĞLAMDIR“Allah erkek gönlünü kadına, kadın gönlünü de erkeğe muhtaç olarak yaratmış” diyerek söze başlayan Nursaçan, İslam’da aile olabilmenin önemine değindi. “Milletin temeli ailedir” diyen Nursaçan, “Aile sağlamsa millet sağlam, aile çürükse millet de çürüktür” şeklinde konuştu. Ailenin sevgi, saygı, sabır ve sadakat temeline kurulduğunu belirten Nursaçan, eşlerin birbirine sabretmesi gerektiğini de vurguladı. İslam’da sarsılan bir yuvayı kurtarmanın önemine de değinen Nursaçan, yıkılmak üzere olan bir yuvayı kurtaranların büyük sevap kazandıklarını da ifade etti.

Nursaçan, İslam’da ilmi ve hayırlı eser bırakanların yanı sıra kendisine hayır duası edecek evlat yetiştirenlerin amel defterinin kapanmayacağını da kaydetti. “Yuvayı dişi kuş yapar” diyen Nursaçan, çocuğun özellikle annesinden etkilendiğine vurgu yaparak, annenin aile içinde çok önemli bir yeri olduğunu söyledi. Dinleyenlerden gelen soruları da cevaplayan Nursaçan, dualar eşliğinde programını sonlandırdı. Programın ardından Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, Nursaçan’a günün anısına çiçek takdim etti.

Diğer Haberler