Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Nisan 2016

ABONE OL

Nesilden Nesile Peygamber Sevgisi

Kutlu Doğum Haftası için düzenlenen programda dede ve nineler, torunlarına Resulullah'ı ve O'nun güzel ahlâkını anlattı. Torunlar da, hadis-i şerifleri ezbere okudu.

Kutlu Doğum Haftası için düzenlenen programda dede ve nineler, torunlarına Resulullah’ı ve O’nun güzel ahlâkını anlattı. Torunlar da, hadis-i şerifleri ezbere okudu.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Dede Torun Yaşam Merkezi’nde Peygamber Efendimizin doğumunu müjdeleyen Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle bir program düzenlendi. Dede ve nineler ile torunların katılımıyla gerçekleşen program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra büyük-küçük tüm eller, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) için semâya açıldı ve dualar edildi.

ÇINARLAR FİLİZLERE RESULULLAH’I ANLATTI

Programda önce Uhud Camii İmamı İsmail Kösebey Kutlu Doğum Haftası’nın en iyi şekilde idrakı için bir konuşma yaptı. Dede ve nineler de torunlarına Resulullah’ı ve O’nun güzel ahlâkını anlattı. Dede Torun Yaşam Merkezi’nin minik üyeleri de ezberledikleri hadis-i şerifleri bir bir okudular. Programın sonunda torunlar, dede ve ninelerinin eline gülsuyu dökerek Peygamber Efendimizi gül kokularıyla andılar.

Diğer Haberler