Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Mayıs 2018

ABONE OL

Nebe-nas Yarışması’nda Ödüller Dağıtıldı

8 bin 150 öğrencinin katıldığı Nebe-Nas Yarışması'nda dereceye giren 20 öğrenci ödüllendirildi.

8 bin 150 öğrencinin katıldığı Nebe-Nas Yarışması’nda dereceye giren 20 öğrenci ödüllendirildi.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Ensar Vakfı Esenler Şubesi ve Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği ‘Kur’an’ı Anlamaya Doğru Nebe-Nas Yarışması”nın ödül töreni gerçekleşti. Nebe’den Nas’a Kur’an’daki surelerin mealleri üzerinden yapılan bilgi yarışmasında orta okul ve lise kategorilerinde dereceye girenler ödüllendirildi.

Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa; Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Ensar Vakfı Esenler Şube Başkanı Faruk Aydın, İlçe Müftüsü Halil Şekerci, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Ateş, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci ve veliler katıldı.

ÇOCUKLARIMIZI KUR’AN VE İMANLA DONATMAK GAYRETİNDEYİZ

Ensar Vakfı Esenler Şube Başkanı Faruk Aydın, 8 bin 150 öğrencinin yarışmaya katıldığını söyleyerek, “Gençlerimizin Kur’an-ı Kerim’i okuyup kapatmak yerine, okuyup anlamalarına, vermiş olduğu ilahi mesajları kendilerine rehber edindirme hedefiyle yola çıktık. En kıymetli varlıklarımız olan yavrularımızı Kur’an hamuruyla yoğurarak hem çocuklarımızın ahiretlerini imar etmek hem de geleceğe güvenle yürüyen bir Türkiye’yi inşa edecek nesle katkıda bulunmak en büyük arzumuz olmuştur. Geleceğimiz olan çocuklarımızı israf etmemek için onları Kur’an, iman ve ahlakla donatmak gayretindeyiz” dedi.

EN BAŞARILILAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Program, yarışmalarda dereceye giren 20 öğrenciye ödüllerinin takdim edilmesiyle sona erdi. Yarışmalarda en başarılı ortaokul, Menderes Ortaokulu olurken, en başarılı lise Güzide Özdilek Kız AİHL oldu.

Diğer Haberler