Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Aralık 2019

ABONE OL

‘Nar’ Evlere Bereket Getirdi!

Esenlerli ev hanımlarının el emeği göz nuru ürünlerini e-ticaret sitesinde satarak ticarete atılmalarını sağlayan Esenler'in "Bereket Kapısı" Nar Projesi ile kadınlar ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar.

KIZIMA HAYALİNİ KURDUĞU GENÇ ODASINI ALDIM

Nar Projesi’nde yaptığı ev yemeklerinden elde ettiği gelirle kızına genç odası aldığını söyleyen Seher Yaşar şöyle konuştu:

“Nar Projesi’ni Esenler Belediyesi’nin resmi internet sitesinde ve sosyal medyada gördüm. Bu projenin aile bütçemize maddi bir katkı sağlayacağını düşündüm. Projeye gıda kategorisinden katıldım. Ev yemekleri yapıyorum. Nar Projesi sayesinde şimdiye kadar yaklaşık 2.000 TL civarında gelir elde ettim. Kızıma, hayalini kurduğu genç odasını aldım. Mutluluğu her şeye değerdi.”

 

ARTIK EV EKONOMİSİNE KATKI SAĞLIYORUM

Hayatında ilk kez iş hayatında yer aldığını belirten Esin Sarıkoç ise, “Çocukluğumdan beri el işi, dantel, oya yapıyorum. El işlerimin e-ticaret üzerinden bir gelir kapısı açacağı hiç aklıma gelmemişti. Nar Projesi ile kazandığım gelirle bu yıl üniversiteye giden oğlumun ve liseye giden kızımın eksiklerini ben tamamladım. Eşime ve aileme maddi anlamda destek oldum” ifadeleri kullandı.

 

Diğer Haberler