Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 5 Mart 2012

ABONE OL

Namık Kemal Parkı Da Yenileniyor

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yaza hazırlık çalışmaları çerçevesinde ilçedeki mevcut parkları revize ederek ilçe sakinlerinin hizmetine sunmaya devam ediyor. Son olarak Namık Kemal Parkı da yenileniyor.

 

Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yaza hazırlık çalışmaları çerçevesinde ilçedeki mevcut parkları revize ederek ilçe sakinlerinin hizmetine sunmaya devam ediyor.  Son olarak Namık Kemal Parkı da yenileniyor.

İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarının en az olduğu ilçelerden biri olan Esenler, bu sorunu çözmek için tüm imkânlarını kullanıyor. Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yaza hazırlık çalışmaları kapsamında ilçede bulunan parkları revize ederek halkın hizmetine sunuyor. Müdürlük son olarak Namık Kemal Mahallesi’nde bulunan ve mahalleyle aynı adı taşıyan parkı yenilemeye başladı. Proje kapsamında parkta yetişkinler için 81 metrekare fitness alanı, süs havuzu, dinlenmek için kamelyalar ve yeşil alanlar oluşturulurken; çocuklar için de 127 metrekarelik oyun alanı yapılıyor. Bunlar yanında park ayrıca, değişik formda ağaçlar ve renkli bitkilerle süslenecek. Çalışmaların yaz başına kadar tamamlanmasının hedeflendiğini söyleyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, “İlçemizdeki mevcut yeşil alanların çok az olmasından dolayı bu tür çalışmaların büyük önemi var. Biz de elimizden geldiğince ilçemizdeki yeşil alanların artırılması konusunda çalışmalar yapıyoruz” dediler.

Namık Kemal Parkı revize projesi kapsamında var olan parkın yeniden düzenlenerek mahalle sakinlerinin hizmetine sunulmasıyla mahalle daha modern ve ihtiyaçlarına cevap veren bir parka kavuşacak. Yapılan yenileme çalışmalarıyla çocuk ve mahalle sakinlerinin keyifli vakit geçirmeleri için her şeyin düşünüldüğü parkta, yetişkinler spor yapıp hoşça vakit geçirme imkânı bulurken, çocuklar da oyun alanındaki oyuncaklarla doyasıya oynayabilecek. Mahallelerinden çıkmadan çocuklarıyla birlikte gidip, yeşillikler içinde rahatlayabilecekleri ve çocuklarını gözlerinin önünden ayırmadan hep birlikte güzel vakit geçirebilecekleri bir mekâna kavuşmalarından dolayı son derece mutlu olduklarını ifade eden mahalle sakinleri, mahalle ve ilçe için yapılan bu tarz çalışmalardan son derece memnun.

Diğer Haberler