Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 25 Mart 2016

ABONE OL

Mutlu Evliliğin İpuçları

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nün düzenlediği evlilik öncesi eğitim seminerinde "evliliği güçlendirecek ipuçları" ve "mutlu bir evliliğin önündeki engeller" konuları ele alındı.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği evlilik öncesi eğitim seminerinde “evliliği güçlendirecek ipuçları” ve “mutlu bir evliliğin önündeki engeller” konuları ele alındı.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, evlilik öncesi eğitim semineri düzenledi. Esenler Belediyesi Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere Esenlerli hanımlar ilgi gösterdi. Psikolog Zeynep Dural ve Cevahir Çiçek tarafından verilen seminerlerde, “evliliği güçlendirecek ipuçları” ve “mutlu bir evliliğin önündeki engeller” konuları ele alındı.

ROLLERİNİZDE ESNEKLİK GÖSTERİN

Psikolog Zeynep Dural, evlilikte sorumlulukların tamamının ya da bir bölümünün eşlerden biri tarafından üstlenilmesinin yanlış olduğunu belirterek, “Evlilikte rol paylaşımı olmalı ancak eşler arasında iş birliği olmalı. Örneğin faturayı her zaman baba ödememeli ya da sofrayı her zaman anne kaldırmamalı. Gereklilik durumunda rollerde esneklik gösterebilmelisiniz” dedi.

MUTLU EVLİLİĞİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER

Mutlu evliliğin önündeki engelleri sıralayan Psikolog Dural, eşlerin en çok aile ve çevre baskısı yüzünden tartıştığını söyledi. Bencillik, evlilikten gerçek dışı beklentiler, küskünlükleri uzatmak ve aile içi şiddet gibi durumların yaşandığı evde mutluluğun olamayacağını vurguladı.

MUTLU EVLİLİĞİN İPUÇLARI

Psikolog Zeynep Dural, katılımcılara evlilik bağını güçlendirecek ipuçları verdi. Çiftlerin her koşulda birbirlerini saygı göstermelerini belirterek, “Kendinizi tanımaya ve kişiliğinizi geliştirmeye gayret edin. Birlikte baş başa zaman geçirmek için fırsatlar oluşturun. Ortak ilgi alanları keşfedin ve birbirinizi anlama özen gösterin. Eşinizin iyi yanlarını ve olumlu özelliklerini görmeye gayret edin” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler