Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 3 Kasım 2011

ABONE OL

Müteahhitler harekete geçti

Esenler İnşaat Müteahhitleri Derneği (ESİNDER) Başkanı Özkan Ercan ve Yönetim Kurulu üyeleri Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret etti. Müteahhitlere konuşan Göksu, “Esenler’in kentsel dönüşümü için gerekli hazırlıkları yapın. Siz atağa geçemezseniz, devlet gerekeni yapacak” dedi.

Esenler İnşaat Müteahhitleri Derneği (ESİNDER) Başkanı Özkan Ercan ve Yönetim Kurulu üyeleri Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret etti. Müteahhitlere konuşan Göksu, “Esenler’in kentsel dönüşümü için gerekli hazırlıkları yapın. Siz atağa geçemezseniz, devlet gerekeni yapacak” dedi.

Esenler İnşaat Müteahhitleri Derneği (ESİNDER) adı altında örgütlenen ve geçtiğimiz Temmuz ayında dernek merkezlerini açan Esenlerli müteahhitler, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Özkan Ercan, Esenler’in kentsel dönüşümü için Esenlerli müteahhitler olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını, bu konuda kendilerinin bazı çalışmaları olduğunun altını çizerek, “Van depremi ile birlikte gördük ki, kentsel dönüşümler ülkemiz için çok önemli. İstanbul için çok önemli, Esenler için çok önemli. Biz de Esenler müteahhitleri olarak bu anlamda, belediyemizin rehberliğinde üzerimize düşeni yapmak istiyoruz” dedi.

Gece uykularım kaçıyor

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra, Esenler’de yürütülen kentsel yenileme çalışmaları hakkında müteahhitlere özet bilgi verdi. Esenler’de zeminin iyi olmasına rağmen yapı stoğunun kötü olduğuna işaret eden Göksu, “Van’daki depremden sonra gece uykularım kaçıyor. Van’da deprem oldu, Türkiye’nin her bir tarafından oraya koştuk. Ancak İstanbul’da böyle bir depremi düşünemiyorum. İstanbul’da böyle bir deprem olursa bizim yardımımıza kim koşabilir?” dedi.

Canın bedeli olmaz

Esenler’de kentsel yenilemenin çok acil şekilde tamamlanması gerektiğini söyleyen Başkan Göksu, “Bu konuda da sizlere büyük görev düşüyor. Sizlerin önünü açmak için belediye olarak bize ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Canın bedeli olmaz. İnsanın canı para ile ölçülmez. Bu kentsel yenileme, neye mal olursa olsun yapmamız gerekiyor. Sizden şu anda beklediğim, Esenler’de 5 bin metrekareden az olmamak kaydıyla inşaat alanları belirlemeniz. Alanları toplayıp gelin ve, (Bizi şöyle bir imar kurtarır) deyin. Biz de değerlendirmemizden sonra gerekli düzenlemeyi yapalım” şeklinde konuştu.

Geç kalırsanız devlet girecek

Esenler’in mutlaka dönüştürüleceğini belirten Göksu, “Ben istiyorum ki, bu dönüşümden ekonomik bir kazanç olacaksa bunu Esenlerli kazansın. Ancak, siz aktif olmaz ve geç kalırsanız buradaki dönüşümü devlet yapar. Şu anda birçok kurum ve kuruluşun bize teklifleri var. Bu sebeple bir an önce organize olun. Hatta sadece müteahhitler değil, sermaye sahibi herkesle bir birliktelik kurun” diye konuştu.  ESİNDER: Biz sizinleyiz

ESİNDER Başkanı Özkan Ercan olmak üzere tüm yönetim kurulu üyeleri, bu konuda belediye ile hemfikir olduklarını, Esenler’in kentsel dönüşümü konusunda belediye ile hareket etmek istediklerini belirterek, günün değişen ve gelişen inşaat teknolojisi anlayışını Esenler’de uygulamak istediklerini belirttiler. “Esenler’in değişen vizyonuna katkı sunmak istiyoruz. Esenler’e katma değer katacak konutlar üretmek istiyoruz” diyen müteahhitler bu konuda belediyenin rehberliğinde projeler üreteceklerini kaydettiler.

Diğer Haberler