Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Mayıs 2018

ABONE OL

Mustafa Cihat’tan İlahiler

Tasavvuf müziğinin sevilen isimlerinden Mustafa Cihat, Esenler'de verdiği konserinde okuduğu ilahi ve ezgilerle, dinleyenlere huzur dolu dakikalar yaşattı.

Tasavvuf müziğinin sevilen isimlerinden Mustafa Cihat, Esenler’de verdiği konserinde okuduğu ilahi ve ezgilerle, dinleyenlere huzur dolu dakikalar yaşattı.

Esenler Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerinde tasavvuf müziğinin sevilen isimlerinden Mustafa Cihat, Esenler’de konser verdi. Dörtyol Meydanı’nda Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan gecede “Anadolu’yu Mayalayanlar” programında, Anadolu’nun tasavvuf düşüncesinde etkili olan büyük alimlerden Hacı Bektaş Veli anıldı.

TASAVVUF RÜZGÂRLARI ESTİ

Sanatçı Mustafa Cihat, Esenlerli sevenlerinin Ramazan’ını kutladıktan sonra “Dünya” eseriyle konserine başladı. Kendine özgü üslubu ve sahne performansıyla ön çıkan sanatçı; “O’nun Adı Rahmettir”, “Emri Olur” ve “Can Dedim” ilahileriyle konserine devam etti. Sevilen eseri “Amenna”yı seslendirdiğinde ise meydanı dolduran Esenlerliler hep bir ağızdan Cihat’a eşlik etti. Mustafa Cihat, okuduğu ezgilerle dinleyenlere huzur dolu dakikalar yaşattı.

MEYDANIMIZ HEP TIKLIM TIKLIM

Dörtyol Meydanı’ndaki Ramazan etkinliklerinin meydanı dolduran vatandaşlarla dolu dizgin devam ettiğini söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Esenler’e hizmet etmek, Esenler’le yola çıkmak, Allah’ın en güzel ikramlarından biri. Esenler’e ne zaman birini davet edecek olsam hiç tereddüt etmiyorum. Meydanımız mutlaka kalabalık. İyi ki varsınız Esenler” diye konuştu.

ESENLER İNSANA AYRI BİR HUZUR VERİYOR

AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, gönlünde Esenler’in ayrı bir yeri olduğunu belirterek, “Ramazan’ın yarısına geldik. Her akşam bir ilçede iftar ve sahur yapıyoruz ama Esenler’e gelmek insana ayrı bir huzur veriyor. Esenler’de dostluk, misafirperverlik, huzur görüyorsunuz. Dolaysıyla ‘İyi ki Esenler var’ diye kalbimizde hissediyoruz” dedi. Bozkır, konuşmasının sonunda, Dörtyol Meydanı’nda Kadir Gecesi gerçekleştirilecek “10 bin hatim 100 bin dua” programına da vatandaşları davet etti.

Diğer Haberler