Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Mart 2015

ABONE OL

Müslümanlar İçin Önemli Bir Sınavdı

Tacirler Eğitim Vakfı İmam Hatip Ortaokulu'nun düzenlediği 100. yıldönümünde Çanakkale şehitlerini anma programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Göksu, "Çanakkale bizim için ölüm kalım savaşıydı. Aslında sadece ve sadece bizim açımızdan değil yeryüzündeki bütün Müslümanlar için çok önemi bir sınavdı" dedi.

Tacirler Eğitim Vakfı İmam Hatip Ortaokulu’nun düzenlediği 100. yıldönümünde Çanakkale şehitlerini anma programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Göksu, “Çanakkale bizim için ölüm kalım savaşıydı. Aslında sadece ve sadece bizim açımızdan değil yeryüzündeki bütün Müslümanlar için çok önemi bir sınavdı” dedi.

Tacirler Eğitim Vakfı İmam Hatip Ortaokulu, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümünde düzenlediği programla 250 bin şehidimizi andı. Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra Tacirler Eğitim Vakfı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Doğan Haklı ve çok sayıda veli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Protokol konuşmalarıyla devam eden programda açılış konuşması yapan Okul Müdürü Doğan Haklı, programın içeriği hakkında bilgi verdi.

100 YIL ÖNCESİNE GÖTÜRDÜLER

Haklı’nın ardından bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu Çanakkale’de şehit olanlara ve gazilere rahmet ve mağfiret dileyerek, “Bu toplumun fertleri olarak yüz yıl öncesinde bizim adımıza canlarını feda eden, bizim adımıza sevdiklerinden ayrılan o yiğitleri rahmet ve minnetle anmak, bizim vicdani, insani ve İslami sorumluluğumuzdur. Cenab-ı Hak şehitlerimizin mekanını cennet etsin. Bugün Tacirler İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı etkinlikleri izledik. Elbette bu duygu atmosferi içerisinde bizi yüz yıl geriye götürdüler. Ancak şunu çok iyi bilmek gerekir ki, Çanakkale bizim için ölüm kalım savaşıydı. Aslında sadece ve sadece bizim açımızdan değil yeryüzündeki bütün Müslümanlar için çok önemi bir sınavdı. Onun için Çanakkale tarihini okurken bunları unutmamamız gerekir” dedi.

TÜRKİYE YENİDEN DOĞDU

Programda son konuşmayı yapan Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Tacirler Eğitim Vakfı İmam Hatip Ortaokulu’nun da yanı zamanda velisi olduğunu söyledi. Çanakkale’nin bir devrin batıp bir devrin ise doğduğu yer olarak değerlendiren Ünal, Türkiye’nin her yöresinde Çanakkale için türküler yazıldığını söyledi. Çanakkale’de gösterilen şahlanışla Türkiye’nin yeniden doğduğunu ifade eden Ünal, doğulusuyla batısıyla tüm askerlerin şehit olmak için yarıştığını belirtti.

Program, Tacirler Eğitim Vakfı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerinin sahnelenmesinin ardından sona erdi.

Diğer Haberler