Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Temmuz 2014

ABONE OL

Müslümanlar Birbirine Dua Etmeli

Esenler Belediyesi'nin düzenlediği Ramazan Etkinlikleri'nde binlerce insana seslenen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, "Duanın yıkamayacağı kaleler, prangalar yok. Müslümanlar birbirine dua etmeli" dedi.

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan Etkinlikleri’nde binlerce insana seslenen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, “Duanın yıkamayacağı kaleler, prangalar yok. Müslümanlar birbirine dua etmeli” dedi.Esenler Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan Etkinlikleri, binlerce vatandaşı bir araya getiriyor. Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşen programlarla her gece birbirinden farklı etkinliklerde vatandaşlar Ramazan’ı Ramazan gibi yaşıyor.BEYBABA’NIN KONAĞI SAHNELENDİProgramlar kapsamında Trt’nin beğeniyle izlenen dizisi, Seksenler’in oyuncularından oluşan İstanbul Meydan Sahnesi’nin başarılı isimleri, Beybaba’nın Konağı adlı orta oyunlarıyla Esenlerliler’e eğlenceli dakikalar yaşattı. Eray Yasin Işık’ın yazdığı oyun, vatandaşlardan büyük alkış aldı. Beybaba’nın Konağı, Ramazan ayı içerisinde 16 Temmuz Çarşamba ve 21 Temmuz Pazartesi akşamları saat 21.30’da yeniden sahnelenecek.ADALET DUALARINIZLA GELECEKEtkinlik alanında Esenlerliler ile her gece bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu programda bir konuşma yaptı. Göksu, Müslüman coğrafyada yaşanan elim olaylara değinerek, “Yeryüzünde ümmet gerçekten büyük buhran yaşıyor. İnşallah Allah, bu Ramazan bereketiyle bu büyük bela ve musibetten onları kurtarsın” diye konuştu. Göksu, “Yeryüzünde yeniden adalet olacaksa bu Esenlerliler’in duası ve gayretiyle meydana gelecektir” dedi. Programa Göksu’nun yanı sıra; AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya, AK Parti Esenler Gençlik Kolları Başkanı Erdal Başak da katıldı.

O’NA AŞIK OLDUK

Programda Esenlerliler’le bir araya gelerek sahne alan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’na vatandaşların ilgisi büyüktü. Hatipoğlu, Dörtyol Meydanı’nı dolduran binlere seslendi. Gazze’de yaşanan insanlık dramına değinen Hatipoğlu, “Duanın yıkamayacağı kaleler, prangalar yok. Müslümanlar birbirine dua etmeli” diye konuştu. Hz. Muhammed’in örnek kişiliğinden ve ahlâkından örneklerle konuşmasına devam eden Hatipoğlu, “Biz Hz. Peygamber’e sadece imân etmedik. O’na aşık olduk, özlem duyduk. Bizim yolumuz O’nun yolu, O’nun metodu” dedi.

ALLAH’I ÖZLÜYOR MUSUNUZ?

Müslümanlar’ın imanlı olması ve ibadetlerinden vazgeçmemesi gerektiğini kaydeden Hatipoğlu, “Sizler en çok kimi özlüyorsunuz? Bazen şu soruyu soralım. Yüce Allah’ı özlüyor musunuz? Allah’ı görmek istiyor musunuz? Allah’ı görmeye yüzünüz var mı? Bunu bir düşünün” diye konuştu. Hatipoğlu, anne – babalara da, “Çocuklarınıza Allah ve Peygamber’i fısıldayın, onlara Kur’an’ı öğretin” tavsiyelerinde bulundu. Konuşmasının ardından Hatipoğlu’nun ettiği dualara Esenlerli binlerce vatandaş hep birlikte el açıp, ‘Amin’ dedi.

İLAHİLER SESLENDİRİLDİ

Gecenin sonunda Grup Dergâh, söyledikleri ilahilerle dinleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Vatandaşlar da, ilahilere hep bir ağızdan eşlik etti.

Diğer Haberler