Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mart 2019

ABONE OL

Müslüman Bilim Adamlarını Tanıyorlar

Bilim tarihinin temellerini oluşturan Müslüman bilim adamlarının eserlerinin, icatlarının ve hayatlarının yer aldığı " Müslüman Bilim Adamları" sergisi, Esenler'deki okullarda öğrenciler için sergileniyor.

Bilim tarihinin temellerini oluşturan Müslüman bilim adamlarının eserlerinin, icatlarının ve hayatlarının yer aldığı ” Müslüman Bilim Adamları” sergisi, Esenler’deki okullarda öğrenciler için sergileniyor.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün değerli Müslüman bilim adamlarını tanıtmak amacıyla hazırladığı ve bilim adamlarının yaptığı çalışmaları, keşifleri, icatları ve hayatlarını aktaran “Müslüman Bilim Adamları” sergisi Esenler’deki tüm okullarda ziyaretçilerini ağırlıyor.Tek bir alanla yetinmeyip birden fazla alanda çalışmalar yapan ve her biri bir filozof, matematikçi, astronom, edebiyatçı olan İslâm dünyasının yetiştirdiği bilim insanlarının bilime olan katkıları, yapmış oldukları buluşlar, yazdıkları kitaplar ve her bir bilim dalının bir diğerini etkileyerek nasıl çalıştıkları öğrencilere detaylı örnekler ile tanıtılıyor. Esenler’deki tüm orta okullarda bir gün boyunca sergilenen 25 eser, gelecek aylarda liselerde sergilenecek.

Nizamülmülk’ten Farabi’ye, Fuzuli’den Biruni’ye kadar geniş bir çerçevede yer alan bilim adamlarının yer aldığı sergi, öğrencilerde sergi kültürünün oluşmasına da katkı sağlıyor.

Diğer Haberler