Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Haziran 2017

ABONE OL

Muşlular Esenler’de İftarda Buluştu

Esenler Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Şehir İftarları'nda Muşluları buluşturdu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Ramazan'ın bereketini iftar sofralarında tüm Türkiye ile paylaştıklarını söyledi.

Esenler Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Şehir İftarları’nda Muşluları buluşturdu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Ramazan’ın bereketini iftar sofralarında tüm Türkiye ile paylaştıklarını söyledi.

Esenler Belediyesi’nin Anadolu’nun kardeşliğini ve bereketini İstanbul’a taşıdığı Şehir İftarları, Muşluları bir araya getirdi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen iftar programına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Muş dernekleri temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

RAMAZAN’IN BEREKETİNİ PAYLAŞIYORUZ

İftar öncesi Muşlulara seslenen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Şehir İftarları ile Türkiye’nin her bir yöresinden hemşerileri Esenler’de buluşturduklarını belirterek, “Bu sofralarda Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaşıyoruz. Çarşamba günü Dörtyol Meydanı’nda Türkiye’nin en büyük iftar sofrasını kuracağız. Hepinizi iftara bekliyorum” diye konuştu.

Kısa bir selamlama konuşması yapan Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek de, “Burada çok güzel bir tablo var. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın, bu güzelliği büyütsün. Ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacı var” dedi.

DEMİRÖZ: KOMŞULUK HAKKINIZ VAR

“Ben Bitlisliyim ama aynı zamanda Muşluyum” diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz de, şunları söyledi:

“Her gittiğim yerde Bitlis’e 5 gram bir şey alsam Muş’a da 5 gram verin diyorum. Hiç ayırmıyorum. Çünkü komşuluk hakkınız var. Bu nedenle bugün sizlerle bir arada olmaktan çok mutlu oldum. Sizin kıymetinizi biliyorum”.

Konuşmaların ardından ezanın okunmasıyla birlikte Muşlular hep birlikte oruçlarını açtılar. Konuklara yöresel lezzetlerin ikram edildiği iftar, yapılan dualarla son buldu.

Diğer Haberler