Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 29 Nisan 2016

ABONE OL

Münir Nurettin Selçuk’a Saygı Gecesi

"Münir Nurettin Selçuk'a Saygı Gecesi"nde usta bestekârın "Dönülmez Akşamın Ufkundayız" şarkısının plak kaydı çalındı, sanatçı Bekir Ünlüataer Münir Nurettin Selçuk'a sahneden eşlik etti.

“Münir Nurettin Selçuk’a Saygı Gecesi”nde usta bestekârın “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” şarkısının plak kaydı çalındı, sanatçı Bekir Ünlüataer Münir Nurettin Selçuk’a sahneden eşlik etti.

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, son yüzyılın en büyük ses icracılarından usta bestekârMünir Nurettin Selçuk’u, vefatının 35. yılında düzenlediği saygı gecesinde andı. Program, usta bestekârın hayatını anlatan bir tanıtım bir filmi ile başladı. Türk musikisinin duayenlerinden Münir Nurettin Selçuk’un en sevilen eserlerini, Türk Sanat Müziği sanatçısıBekir Ünlüataericra etti.

Konserde; “Hülyama Doğan Son Güneşim”, “Sana Dün Bir Tepeden Baktım Aziz İstanbul”, “Söyle Sevgili”, “Aheste Çek Kürekleri”, “Kalamış” ve “Endüslüs’te Raks” gibi eserler seslendirildi. Böylece günümüz solo anlayışının temellerini atan Münir Nurettin Selçuk’un eserleri Esenler’de yankılandı.

USTASIYLA SAHNEDE DÜET YAPTI

Konserin sonunda Bekir Ünlüataer, “Münir Bey ile çok düet yapmak isterdim. Belki bir yerlerden bizi duyuyordur. Bir mikrofon bırakalım bize eşlik etsin…” dedikten sonra Münir Nurettin Selçuk’un “Dönülmez Akşamın Ufkundayız” şarkısının plak kaydı çalındı, Bekir Ünlüataer Münir Nurettin Selçuk’a sahneden eşlik etti.

Diğer Haberler