Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Mayıs 2016

ABONE OL

Mülteci Çocukları Gülümseten Sürpriz!

Esenler'deki savaş mağduru mülteci çocuklar, Esenlerli arkadaşlarıyla birlikte Anne Çocuk Oyun Kampüsü'nde palyaçolar eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Esenler’deki savaş mağduru mülteci çocuklar, Esenlerli arkadaşlarıyla birlikte Anne Çocuk Oyun Kampüsü’nde palyaçolar eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile Alman Kültür Merkezi ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfıkoordinesinde organize edilen programda, “Uluslararası Sınır Tanımayan Palyaço Grubu” (Clowns Without Borders), Esenler’de çocuklarla buluştu. Rengârenk ve eğlenceli hâlleriyle palyaço grubu, çocuklar için hazırlamış olduğu birbirinden farklı sürprizlerle Esenler’de yaşayan Suriyeli ve Iraklı savaş mağduru 300 mülteci çocuk ile Esenlerli arkadaşlarını eğlenceye doyurdu.

KAHKAHALAR HAVADA UÇUŞTU

Çocuk Sokağı’nda bulunan Anne Çocuk Oyun Kampüsü’nde düzenlenen etkinlikte, palyaçoların yaptıkları gösterileri heyecan ve neşe içinde izleyen çocukların kahkahaları havada uçuştu. Birbirinden farklı akrobasi gösterilerinin de yer aldığı etkinlikte mutlulukları yüzlerinden okunan minikler, yaklaşık bir buçuk saat boyunca doyasıya eğlendiler.

ONLARI KAZANMALIYIZ

Etkinlikte Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Alman Kültür Merkezi Proje Koordinatörü Tijen Togay ve İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı Topluluk Erişimi Asistanı Sema Merve İş de, çocukların bu neşe dolu dakikalarında onları yalnız bırakmadılar ve mülteci aileleri topluma kazandırmak için böyle sosyal projelere devam edeceklerini söylediler.

Diğer Haberler