Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 6 Mayıs 2012

ABONE OL

Muhyiddin Şekur Esenler’de

Su Üstüne Yazı Yazmak kitabı Türkiye'de büyük ilgi gören ABD'li Psikolog-Yazar Muhyiddin Şekûr, Esenler’e geliyor. Şekur, ikinci kitabı Gölgeler Koridoru ile ilgili söyleşi yapıp kitabını imzalayacak.

Su Üstüne Yazı Yazmak kitabı Türkiye’de büyük ilgi gören ABD’li Psikolog-Yazar Muhyiddin Şekûr, Esenler’e geliyor. Şekur, ikinci kitabı Gölgeler Koridoru ile ilgili söyleşi yapıp kitabını imzalayacak.Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce organize edilen “Bir Yazar Bir Kitap” organizasyonu çerçevesinde ABD’li Psikolog-Yazar Prof. Dr. Muhyiddin Şekûr Esenler’e geliyor. Şekûr, 09 Mayıs 2012, saat 19.00’da Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda  yeni kitabını Gölgeler Koridoru üzerine söyleşi gerçekleştirecek. Söyleşi programının moderatörlüğünü ise Şekûr’un  Su Üstüne Yazı Yazmak adlı eserini Türkçe’ye kazandıran Senai Demirci yapacak. Muhyiddin Şekûr, söyleşi sonrasında kitaplarını da imzalayacak.

ŞEKUR VE GÖLGELER KORİDORU

ABD’li Muhyiddin Şekur 24 yaşında İslam’ı seçit. Müslüman olduktan sonra bir tasavvuf koluna bağlanan Muhyiddin Şekur, bu yolda yaşadıklarının bir kısmını Writings on the Water (Su Üstüne Yazı Yazmak) kitabında anlattı. Oldukça samimi bir dille yazılmış bu kitap Türkçe dışında Almancaya da çevrildi.   Su Üstüne Yazı Yazmak ile ülkemizde büyük bir kitleyle buluşan Muhyiddin Şekûr, bu kitabında manevi macerasını on binlerce okuruyla paylaştı. Muhyiddin Şekûr, ikinci kitabı Gölgeler Koridoru’yla tasavvuf yolculuğuna bıraktığı yerden devam ediyor. Şekûr, hakikatin nasıl savunulacağına dair ipuçlarını paylaştığı ikinci kitabında siyahi bir işçinin sadece derisinin rengi nedeniyle hak ettiğinin yarısı kadar maaş alması karşısında verdiği mücadelenin cihad olduğunu aktarıyor. Gölgeler Koridoru’nda  ilk kitaptaki acemi derviş yerini daha uyanık, daha şuurlu bir dervişe bırakmış; imtihanlar zorlaşmış, işaretler daha girift hale gelmiş.

 

 

Diğer Haberler