Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 1 Haziran 2016

ABONE OL

Muhakkak Sahur Yapın

Esenler Belediyesi Erdem Beyazıt Bilgi Evi'nde "Ramazan'da Beslenme Önerileri" konulu seminer veren Gıda Mühendisi Asuman Sarı, "Ramazan boyunca açlık süresini daha da uzatmamak adına muhakkak sahur yapılmalı ve hafif kahvaltılık besinler tüketilmeli" uyarısında bulundu.

Esenler Belediyesi Erdem Beyazıt Bilgi Evi’nde “Ramazan’da Beslenme Önerileri” konulu seminer veren Gıda Mühendisi Asuman Sarı, “Ramazan boyunca açlık süresini daha da uzatmamak adına muhakkak sahur yapılmalı ve hafif kahvaltılık besinler tüketilmeli” uyarısında bulundu.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan ayı öncesi “Ramazan’da Beslenme Önerileri” konulu seminer düzenledi. Gıda Mühendisi Asuman Sarı tarafından verilen seminer, Esenler Belediyesi Erdem Beyazıt Bilgi Evi’nde gerçekleştirildi. Seminere Mihmandar Anne Grubu üyeleri de katıldı.

ÇORBADAN SONRA NAMAZ MOLASI

Beslenmenin ana besin grupları olan yağ, karbonhidrat, protein, vitamin ve mineralleri yeterli ölçüde tüketilmesini öneren Gıda Mühendisi Asuman Sarı, “Aşırı besin tüketimi fazla kalori alınması ile kiloya dönüşecektir. Bu yüzden çok besin tüketmeden sahurda peynir, yumurta, yoğurt gibi hem uzun süre tokluk hissi sağlayacak hem de sindirimi kolay hafif besinler tüketilmelidir.Ramazan boyunca açlık süresini daha da uzatmamak adına muhakkak sahur yapılmalı ve hafif kahvaltılık besinler tüketilmeli. İftarda ise çorbanın ardından namaz arası verildikten sonra ana yemeğe geçilmeli” uyarılarında bulundu.

Diğer Haberler