Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 24 Haziran 2020

ABONE OL

Müftü Halil Şekerci’ye Veda Yemeği

Balıkesir - Bandırma Müftüsü olarak atanan Esenler Müftüsü Halil Şekerci için veda yemeği düzenlendi.

Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen veda yemeğini Esenler Kaymakamı Adil Karataş, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, MHP Esenler İlçe Başkanı Suat Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Nurettin Aras, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bolat, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları, Kaymakamlık birim amirleri ve mahalle muhtarları katıldı. Yemekte birim amirleri adına Yazı İşleri Müdürü Mehdi Daş, muhtarlar adına Fatih Mahalle Muhtarı Recep Gülyüz, Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan ile MHP İlçe Başkanı Suat Yılmaz kısa birer konuşma yaparak Müftü Şekerci’nin Esenler’de güzel hizmetler yaptığını belirtip yeni görev yerinin hayırlı olmasını dilediler.

 

Hocamız İz Bırakarak Gidiyor

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da yaptığı konuşmada insan hayatının çık hızlı akan bir nehir gibi olduğuna işaret ederek, “Her akan su iz bırakır. Biz hocamızla yaklaşık 7 yıldır birlikte çalışıyoruz. Hocam bizi, biz hocamızı, Esenler hocamızı, hocamız Esenler’i sevdi. Cumhuriyet tarihinin yüzde yüz taştan yapılan Taş Camiimizi ve diğer bazı camileri birlikte açmak nasip oldu. Camilerimize birlikte hizmet etmeye çalıştık. Hocamız Esenler’de farklı bir iz bıraktı. Kendisini hayırla yâd ediyoruz. Bundan sonra da yolu açık olsun. Cenab-ı Allah hayırlı hizmetler nasip etsin” diye konuştu.

Esenler Kaymakamı Adil Karataş da 19 aydır Müftü Halil Şekerci ile birlikte uyum içinde, çok güzel bir çalışma yürüttüklerini belirtti ve, “Biz kendisinden razıydık. Allah da razı olsun. Gittiği yerde başarılı hayırlı hizmetler diliyorum” dedi.

 

Hakkınızı Helal Edin

Son olarak Müftü Halil Şekerci duygu ve düşüncelerini aktardı. Kendisi için ifade edilen güzel cümleler için teşekkür eden Şekerci, “Esenler’de çok güzel, yöneticiler, çok güzel insanlar ve çok güzel insanlar var. Burada hiç yorulmadan çalıştık. Burada bizler birbirlerimizi Allah için seviyoruz. İnşallah yarın kıyamet gününde de arşın gölgesinde hep birlikte oluruz” dedi.

 

Yeni camilerin yapılmasında ve camilerdeki diğer hizmetlerin yürütülmesinde Esenler Belediye Başkanı ve ekibinin çok yardımcı olduğunu kaydeden Şekerci, “Bize destek olan, hizmetlerin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ben Esenler’i ve Esenlerliyi çok sevdim. İnşallah yolum düştükçe geleceğim. Ben de sizleri Bandırma’ya bekliyorum. Hakkım yoktur ama varsa da ben hakkımı helal ediyorum. Sizler de bana hakkınızı helal edin” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Diğer Haberler