Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Kasım 2013

ABONE OL

‘mücadele’ye Bekliyoruz’

Esenler 4. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın açılışı, 8 Kasım 2013 Cuma günü Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun katılımı ile yapılacak.

Esenler 4. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın açılışı, 8 Kasım 2013 Cuma günü Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun katılımı ile yapılacak.Esenler Belediyesi, ilçedeki spor yapanların sayısını artırmak ve mücadele sporlarına teşvik etmek amacıyla İstanbul Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte mücadele sporları festivalinin dördüncüsünü düzenlemeye hazırlanıyor. Karate, Taekwondo, Wushu, Bilek Güreşi, Budokai, Muaythai ve Kickboks olmak üzere 7 farklı branşta 8-10 Kasım 2013 tarihleri arasında Kemer Mahallesi’ndeki Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek.Minik ve yıldız yaş gruplarında İstanbul’da faaliyet gösteren 150 spor kulübüne bağlı 1000 sporcunun katılacağı 4. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası maçlarında 100 hakem görev yapacak.

İSTANBUL VALİSİ AÇACAKEsenler’deki her bir gencin sporla tanışması ve geleceğin şampiyonlarının yetiştirilmesi hedefiyle düzenlenen festivalin açılış seremonisi, 8 Kasım 2013 Cuma günü saat 15.00’da Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun katılımı ile yapılacak.Göksu’nun çalacağı açılış gongunun ardından Wushu, Karate, Taekwondo ca Jiujutsu branşlarında yapılacak gösteri maçları nefesleri kesecek. Açılışta, Dünya Kick Boks Şampiyonu Serkan Yılmaz da bir gösteri yapacak.

SPORCU SAĞLIĞI SEMİNERLERİBu sene festivalde içinde güzel bir etkinliğe daha imza atılacak. Son yıllarda ülkemizde ve dünyada gündeme gelen sporcu sağlığı konusunda doğru bilgilendirmelerde bulunmak amacıyla, turnuvaya katılan sporcu ve yakınları için gruplar halinde “Sporcu Sağlığı, Sporcu Beslenmesi, Doping ve Ergonojik Yardım” konularında seminer verilecek. Alanında uzman sağlık eğitimcileri tarafından 09 Kasım Cumartesi günü 13.00-16.00 saatleri arasında Spor Kompleksi Konferans Salonu’nda verilecek seminerlere Esenlerli sporcu ve yakınları da katılabilecek. Turnuva, 10 Kasım 2013 Pazar günü başarılı kulüp ve sporculara verilecek kupa ve madalya töreni ile sona erecek.

Diğer Haberler