Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Ocak 2012

ABONE OL

Mücadele Sporlarının Şampiyonları

Spora ve sporcuya önem veren Esenler Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 2. Mücadele Sporları ve Cumhuriyet Kupası Müsabakası’na ev sahipliği yaptı. Heyecanlı ve çekişmeli geçen müsabakada, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi sporcuları, Taekwondo dalında şampiyon oldu.

Spora ve sporcuya önem veren Esenler Belediyesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da  2. Mücadele Sporları ve Cumhuriyet Kupası Müsabakası’na ev sahipliği yaptı. Heyecanlı ve çekişmeli geçen müsabakada, Esenler Belediyesi Spor Kompleksi sporcuları, Taekwondo dalında şampiyon oldu.

Esenler Belediyesi tarafından,  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile branş il temsilciliklerinin işbirliğinde düzenlenen 2. Mücadele Sporları ve Cumhuriyet Kupası Müsabakası sona erdi.  Toplam 600 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği müsabakada; dereceye giren şampiyonlar kupa ve madalyalarla ödüllendirildi. Kemer Mahallesi’nde hizmet veren Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde düzenlenen müsabakalar,  6 Ocak Cuma günü Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın start vermesinin ardından başladı.  Müsabakalar kapsamında; Minikler ve Yıldızlar kategorilerinde olmak üzere 3 boyunca Judo, Budokai, Kick Boks, Taekwondo, My Thai ve Wushu (Kunfu) dalında yarışmalar yapıldı.  İlçede spor yapanların sayısını artırmak ve mücadele sporlarını teşvik etmek amacıyla gerçekleşen müsabakalar, heyecan dolu çekişmelere sahne oldu. İstanbul’da faaliyet gösteren 60 spor kulübünden 600 sporcunun katıldığı müsabakada, sporcular yarıştıkları dallarda şampiyon olabilmek için birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

Taekwondo dalında şampiyon EsenlerMüsabaka sonucunda, Taekwondo dalında Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde eğitim alan sporcular birinci olurken; İstanbul Yavuz Spor Kulübü ikinci, Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü ise üçüncü oldu. Muaythai dalında ise;  birinci Ayazağa Spor Kulubü, ikinci Kardeşler Spor Kulübü, üçüncü  ise ; Samuray Olimpik Spor Kulübü olmaya hak kazandı. Yarışmada dereceye giren spor kulüpleri şöyle:

TAEKWONDO

1. ESENLER BELEDİYESİ2. İSTANBUL YAVUZ SPOR KLÜBÜ3. BAĞCILAR BELEDİYESİ

MUAYTHAİ1. AYAZAĞA SPOR KLUBÜ2. KARDEŞLER SPOR KLÜBÜ3. SAMURAY OLİMPİK SPOR KLÜBÜ

KİCK BOKS1. GÜNGÖREN MURAT EKMEKÇİ SPOR KLÜBÜ2. İSTANBUL KİCK BOKS İHTİSAS3. AYAZAĞA SPOR KLÜBÜ

WUSHU1. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE2. ATAŞEHİR SPOR KLÜBÜ3. ALPKİNDO SPOR KLÜBÜ

BUDOKAİ1. DOLUNAY SPOR KLÜBÜ2. HASKÖY SPOR KLÜBÜ3.İSTANBUL BUDOKAİ SPOR KLÜBÜ

 

 

Diğer Haberler