Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 19 Ekim 2012

ABONE OL

Mücadele Sporları Festivali Başladı

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 3. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın startını verdi. Üç gün sürecek festival kapsamında sporcular, Judo, Budokai, Kick Boks, Taekwondo, Bilek Güreşi, My Thai ve Wushu’nun (Kunfu) bir arada olduğu müsabakalarda yarışacak.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 3. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın startını verdi. Üç gün sürecek festival kapsamında sporcular, Judo, Budokai, Kick Boks, Taekwondo, Bilek Güreşi, My Thai ve Wushu’nun (Kunfu) bir arada olduğu müsabakalarda yarışacak.

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası’nın startı verildi. İstanbul’da faaliyet gösteren 70 spor kulübü ve 700 sporcunun katıldığı Turnuvanın açılış töreni, Esenler Belediyesi Kemer Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. Törene; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu,  AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Meryem İnat,  İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli ile sporcu katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program, Milli Mücadele Sporları alanında uluslar arası arenada ülkemizi temsil eden dünya şampiyonlarının gösterileriyle devam etti. Kick Boks Dünya Şampiyonu Serkan Yılmaz ve 2011- 2012 Muay Thai Dünya Şampiyonu Alperen Erdoğan’ın ring üzerindeki gösterilerini ardından Wushu Dünya ikincisi Refik Budur da Wushu Tao üzerine performanslarını sergiledi. Ring gösterilerinin yanı sıra platform gösterilerinin de yapıldığı programda; 16 kez Dünya ve Avrupa Şampiyonu olan Engin Terzi ile Dünya Şampiyonu Yılmaz Boyraz, Bilek Güreşinde birbiriyle mücadele etti.

TURNUVA, GELENEKSELLEŞECEK

Gösterilerin ardından programda bir konuşma yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 3. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası Turnuvasının hayırlı olmasını diledi. Üç yıl önce düzenlemeye başladıkları Turnuvanın bugün çok sayıda spor kulübünün katıldığı bir turnuvaya dönüştüğünü anlatan Göksu, bu turnuvanın hem Cumhuriyetin 89. yılında farklı bir perspektifte hatırlanması, hem de Esenler’de yaşayan insanları spora teşvik etmek, sporun hayatı düzenleyen, planlayan bir unsur olduğunu öne çıkararak Esenler’deki çocukların bu organizasyona katılması anlamında çok önemli olduğunu belirtti. Turnuvayı artık Esenler’de geleneksel hale getirmek istediklerini Göksu, turnuvanın önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini ifade etti. Esenler’de spor alanında yapılan yatırımlara dikkat çekerek konuşmasına devam eden Göksu, Esenler’de büyük spor merkezleri inşa ederek sporun her türlü aktivitelerine imkân sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Göksu, 3. Mücadele Sporları Festivali ve Cumhuriyet Kupası Turnuvası’nın hayırlı olmasını dileyerek turnuvada emeği geçenlere ve sporculara teşekkür etti ve herkesi Kurban Bayramını tebrik etti. Göksu’nun konuşmasını tamamlamasından sonra Federasyon ve Kulüpler adına Hayrullah Camadan, Göksu’ya katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Plaketin ardından Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan ile birlikte dünya şampiyonlarına hediyeler verdi. Turnuva, Göksu’nun Federasyon Başkanları ve Dünya Şampiyonlarıyla birlikte açılış gongunu çalmasıyla start aldı.

Diğer Haberler