Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Ocak 2019

ABONE OL

Moral Timi’nden Doğum Günü Sürprizi

Esenler Belediyesi'nin Moral Timi, Esenler'de yaşayan 24 yaşındaki yüzde 90 zihinsel engelli Gülfidan'a sürpriz bir doğum günü yaptı. Genç kız, ESEV hocalarının söylediği şarkılarla eğlenerek unutulmaz bir doğum günü yaşadı.

Esenler Belediyesi’nin Moral Timi, Esenler’de yaşayan 24 yaşındaki yüzde 90 zihinsel engelli Gülfidan’a sürpriz bir doğum günü yaptı. Genç kız, ESEV hocalarının söylediği şarkılarla eğlenerek unutulmaz bir doğum günü yaşadı.

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)’nin hayata geçirdiği ESEV Moral Timi, moralve motivasyona ihtiyacı olan çocukları eğlendirmeye, hasta ve engellileri hobileriyle buluşturmaya devam ediyor. Moral Timi, Esenler Turgut Reis Mahallesi’nde yaşayan yüzde 90 zihinsel engelli Gülfidan Gökşan’a sürpriz yaparak doğum gününü kutladı.

SEVİNCİNİ AİLESİYLE PAYLAŞTI

24 yaşına giren Gülfidan, Moral Timi’ne kapıyı açtı ve üzerinde kendi fotoğrafının olduğu pastayı görünce büyük şaşkınlık ve mutluluk yaşadı. Mumları sevinçle üfleyen Gülfidan, pastasını da yine aynı sevinçle kesti. Gülfidan’ın doğum gününü kutlayan ve O’na çeşitli hediyeler veren Moral Timi, genç kızın mutluluğunu paylaştı. Gülfidan, sevincini annesi ve kendisi gibi yüzde 90 zihinsel engeli bulunan kız kardeşine sarılarak gösterdi.

ŞARKILARA DANSLARIYLA EŞLİK ETTİLER

Mumların üflenmesi, pastanın kesilmesi ve hediyelerin verilmesinin ardından Gülfidan’a ve kardeşi Kevser Naz’a bir sürpriz daha yapan ESEV hocaları, darbuka ve keman eşliğinde söyledikleri şarkılarla bu özel güne renk kattı. Şarkılara dans ederek eşlik eden kız kardeşlerin keyifli halleri gözlerden kaçmadı.

GÜLFİDAN’IN GÖZLERİNİN İÇİ GÜLDÜ

Gülfidan, 4 çocuklu Gökşan ailesinin en büyük çocuğu. Çocukluğunda çok sık havale geçirmesine bağlı olarak beyine giden damarlarda oluşan sıkıntı sonucunda yaşamına engelli olarak devam ediyor. Gülfidan ve evin en küçük çocuğu Kevser Naz, yüzde 90 zihinsel engelli. Hayat dolu bu iki kız kardeş, anne Sakine Gökşan’ın yardımı olmadan hareket edemiyorlar. 30 yıldır Esenler’de yaşayan ailenin lise son sınıfa giden bir kızı, Erzurum’da üniversite okuyan bir de oğlu var.

Kızlarıyla tek başına ilgilenen anne Sakine Gökşan, büyük kızının sevincine şahit olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Gülfidan hapşıran bir insan gördüğünde çok gülüyor ve mutlu oluyor. Moral Timi’nin yaptığı doğum günü sürprizi karşısında da kızımın, hapşıran birine gülmesinin dışında ilk kez bu kadar mutlu olup gözlerinin içinin güldüğünü gördüm. O mutlu olunca, biz de ailece mutlu olduk” dedi.

BAŞKAN GÖKSU GÜLFİDAN’IN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLADI

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, baba Nevzat Gökşan’ı telefonla arayarak, Ankara ziyareti sebebiyle bu güzel günde ailenin yanında bulunamadığını ve Gülfidan’ın doğum gününü kutladığını söyledi. Baba Nevzat Gökşan da belediyenin bu duyarlılığından dolayı kendisine ve ekibine teşekkür etti.

Diğer Haberler