Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Şubat 2019

ABONE OL

Moğollar’dan Cem Karaca Şarkıları

Usta sanatçı Cem Karaca, ölümünün 15'inci yıldönümünde Esenler Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu saygı gecesiyle anıldı. Saygı gecesinde sanatçının oğlu Emrah Karaca ve Cahit Berkay'ın üyesi olduğu Moğollar Grubu sahne aldı.

Usta sanatçıCem Karaca,ölümünün 15’inci yıldönümündeEsenlerBelediyesi’nin düzenlemiş olduğu saygı gecesiyle anıldı. Saygı gecesinde sanatçının oğluEmrahKaraca veCahit Berkay’ın üyesi olduğuMoğollarGrubu sahne aldı.

Anadolu Rock müziğinin kurucularından Cem Karaca, ölümünün 15’inci yıldönümünde Esenler Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu saygı gecesiyle anıldı.Dr. Kadir TopbaşKültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen geceye çok sayıda vatandaş katıldı.

BU TOPRAKLARA HASRET ÇEKMİŞ BİR İNSANDI

Geceye katılan EsenlerBelediye Başkanı Göksu, Cem Karaca’nın darbe sonrası ülkesinden sürgün edildiğine dikkat çekerek, “Hayatta en acı şey bir insanın vatanından ayrı kalmasıdır. İnsana hasret olarak en ağır gelen hasret, vatan hasretidir. Yurt dışına gittiğinde uzun süre kalanlar orada kendilerinde bir şeyin eksik kaldığını hissederler. Vatan üzerinde doğan her çocuğun kulağına özgürlük tınısını üfler. O, bu topraklara hasret çekmiş bir insandı” dedi.

DÜNYANIN EN MATRAK İNSANIYDI

Geceye katılan sanatçının yakın arkadaşı Cahit Berkay Cem Karaca’yı özlediğini belirterek, “Biz O’nunla çok iyi arkadaştık, hayatı da beraber paylaştık. Çoğu insan Cem Karaca’yı ciddi asık suratlı biri olarak bilir ama dünyanın en matrak insanıydı. Bu gece burada O’nu anacağız, hüzünlendim yine. Şimdi oğluyla beraber çalışıyoruz, Cem’i doyasıya anıyoruz. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.

CEM’İN VASİYETİNİ YERİNE GETİRDİM

Cem Karaca’yı sahnelere ilk çıkaran İlham Gencer, Cem Karaca ile geçen anılarını anlattı. İlham Gencer, “Ajda Pekkan, Emel Sayın, Cem Karaca, Metin Ersoy gibi birçok sanatçıyı sahnelere taşıdım. Cem Karaca ile Savaş Ay’ın programında bir araya geldik. Bana vasiyet etti. Hocam ben öldüğüm zaman beni camide sakın alkışlatmayın. Ben de ona dedim ki ben senden önce ölürsem sen de beni alkışlatma. Vasiyetini yerine getirdim. Mezarlıkta alkışlıyorlardı ben kestirdim alkışı. Vasiyeti var dedim. Nur içinde yatsın” ifadelerini kullandı.

15 SENE GEÇTİ AMA DÜN GİBİ

Oğlu Emrah Karaca da acısının hüzne dönüştüğünü söyleyerek, “Dile kolay, dilden kolay çıkıyor ama tam 15 sene geçti üzerinden dün gibi. Bir özelliği var koca çınarların, babam olduğu için söylemiyorum. O dönemde müzik yapmış, sanatın içinde olmuş insanlar unutulmuyorlar. İnsanlar o şarkıları hep birlikte söylüyorlar. Övünç kaynağım bu insanların babamın şarkılarını unutmaması acımı hafifletiyor” dedi.

MOĞOLLAR SAHNEDE

Gecede Moğollar Grubu sahne aldı. Salonu dolduran sevenleri, Cem Karaca’nın unutulmaz şarkılarına eşlik ederek sanatçıyı andı. Moğollar, sergiledikleri performansla dinleyenlerden büyük alkış aldı.

Diğer Haberler