Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 23 Ekim 2015

ABONE OL

Moğol Heyetiyle Taşınır Mal Eğitimi

"5018 Sayılı Kanun ve Taşınır Mal Yönetmeliği" konusunda Sayıştay Uzman Denetçileri'nden eğitim alan Esenler Belediyesi personeline belediyeyi ziyaret eden Moğolistan Bölge Sayıştay Başkanları Heyeti de tecrübelerini aktardı.

“5018 Sayılı Kanun ve Taşınır Mal Yönetmeliği” konusunda Sayıştay Uzman Denetçileri’nden eğitim alan Esenler Belediyesi personeline belediyeyi ziyaret eden Moğolistan Bölge Sayıştay Başkanları Heyeti de tecrübelerini aktardı.

Esenler Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, hizmet içieğitimlerini sürdürüyor. Esenler Belediyesi’nde Sayıştay Başkanlığı ile ortaklaşa “5018 Sayılı Kanun ve Taşınır Mal Yönetmeliği” konusunda belediye personeline eğitim verildi. Esenler Belediyesi Konferans Salonu’nda 2 gün süren eğitimlere belediye birim müdürleri ve müdürlüklerde görevli taşınır kayıt ve kontrol yetkilileri katıldı.

Programda Sayıştay Uzman Denetçileri Ömer Ekici ve Adnan İnce, taşınırlara ilişkin kayıt, tüketim, stok gibi işlemlerin mevzuata uygun, şeffaf ve hesap verilebilir bir düzende gerçekleştirilebilmesi için bu tür bilgilendirme eğitimlerinin çok önemli olduğunu söylediler.

MOĞOLİSTANLI HEYET ESENLER’DE

Eğitimlerin ikinci gününde Moğolistan Bölge Sayıştay Başkanları Heyeti de, Esenler Belediyesi’ni ziyaret ederek bilgi ve tecrübelerini paylaştılar. Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat da, Moğolistan Heyeti’ni Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde yemekli toplantıda ağırladı. Polat, heyeti Esenler’in tarihi gelişiminden belediyenin yaptığı hizmetlere kadar çeşitli konularda bilgilendirerek, “Esenler’de çok ciddi bir kentsel ve toplumsal dönüşüm yaşanıyor. Tecrübelerimiz ve projelerimiz çok sayıda ülkedeki yerel yönetime örnek oldu” diye konuştu.

2 gün süren programların ardından eğitime katılanlara katılım belgelerini Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat verdi.

Diğer Haberler