Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Mart 2013

ABONE OL

‘modernite Ve Mimari’ Tartışıldı

Türkiye’nin mimarlık alanında önde gelen akademisyenleri, Esenler’de düzenlenen Modernite ve Mimari Atölyesi’nde bir araya geldi.

Türkiye’nin mimarlık alanında önde gelen akademisyenleri, Esenler’de düzenlenen Modernite ve Mimari Atölyesi’nde bir araya geldi.

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi’nin şehre dair kalıcı düşünceler ve çözümler üretmek ve ortak akıl oluşturmak amacıyla düzenlediği atölye çalışmaları “Modernite ve Mimari” atölyesinin makale sunumları ile devam ediyor. Daha önce “İnsan ve Mekân”, “Kent ve Aidiyet” atölyeleri sunumlarının ardından “Modernite ve Mimari” atölyesinin makale sunumları da, Esenler Belediyesi Adnan Büyükdeniz Dijital Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi.

Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Üyesi ve Modernite ve Mimari Atölyesi sorumlusu Doç. Dr. Ebru Erdönmez yönetiminde gerçekleştirilen atölye çalışmalarında, mimarlık alanında Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri görev aldı. Esenler Belediyesi Kütüphane Müdürü Hasan Taşçı ile Esenler Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Yakup Yeşiltaş’ın da katıldığı programda Doç. Dr. Ebru Erdönmez’e; Prof. Dr. İclal Dinçer, Prof. Dr. Tülin Görgülü, Prof. Dr. Füsun Alioğlu, Doç. Dr. Aynur Çiftçi, Yrd. Doç. Dr. Ebru Omay Polat, Yrd. Doç. Dr. Uzay Yergün, Yrd. Doç. Dr. Ali Kılıç, Doç. Dr. Oya Akın, Yrd. Doç. Dr. Nilgün Erkan eşlik etti. Modernite ve mimari alanında yapılan makale sunumlarının yanı sıra, modern dünyada mimari yapı konusunda görüşlerin de ele alındığı program, soruların cevaplamasının ardından verilen koktetyl ile sona erdi.

 

Diğer Haberler