Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 17 Mayıs 2012

ABONE OL

Model Uçaklar Engelleri Kaldırdı

Engelliler Haftası münasebetiyle Esenler Stadı’nda, Yunus Emre Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim alan engelli çocuklar tarafından model uçak gösterisi yapıldı. Kaymakamı Nazım Madenoğlu, ilçede yaşayan engelli çocuklar için uygulama ve meslek okulu müjdesini verdi.

Engelliler Haftası münasebetiyle Esenler Stadı’nda, Yunus Emre Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim alan engelli çocuklar tarafından model uçak gösterisi yapıldı. Kaymakamı Nazım Madenoğlu, ilçede yaşayan engelli çocuklar için uygulama ve meslek okulu müjdesini verdi. Engelliler Haftası tüm yurtta olduğu gibi Esenler’de de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu etkinlikler kapsamında Esenler Stadı’nda Esenler Otistik Çocuklar Derneği tarafından düzenlenen model uçak gösterisi gerçekleştirildi. Gösteriye; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, İlçe Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Süleyman Yıldırım, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Sema Şentürk, Esenler Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Özcan Hamza, Yunus Emre İlk Öğretim Okul Müdürü Mehmet Yakupoğlu, Türk Hava Kurumu Bağcılar Şubesi Başkan Yardımcısı Adnan Uygur, ilçe engelli dernek başkanları ile ilçe sakinleri katıldı. Esenler Otistik Çocuklar Derneği tarafından Esenler Yunus Emre Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim gören toplam 24 otistik çocuktan 20’sinin üç ay süre ile aldığı eğitimler sonunda yaptıkları model uçakları uçurdukları etkinlik, renkli görüntülere de sahne oldu. Etkinlik kapsamında ilk konuşmayı yapan Türk Hava Kurumu Bağcılar Şubesi Başkan Yardımcısı Adnan Uygur, “Engelli olmak bir engel değildir” diyerek onları hayata dâhil etmemiz gerektiğini anlatarak başladı. “Engelli bireylerimize yardımcı olmak istiyorsak onların sadece ihtiyaçlarını karşılamakla yetinmemeliyiz. Onların beceri ve yetenekleri doğrultusunda iş ve uğraş alanları oluşturarak, üretken ve verimli bir hale getirmeliyiz”  diyen Uygur, Türk Hava Kurumu Bağcılar Şubesi olarak bu konuda ellerinden gelen her şeyi yapmaya gayret ettiklerini ifade etti.

ENGELLİLER İÇİN MESLEK OKULU GELİYOR

Etkinliğe katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, anne, baba olmanın zor olduğunu ancak engelli anne-babası olmanın daha da zor olduğunu ve bu zoru başaran ebeveynlerin takdir edilmesi gerektiğini vurguladı. Esenler’de engelli çocukların eğitim görmelerine yönelik yapılması planlanan okulun da müjdesini veren Madenoğlu; “İlçemizde bilhassa otistik çocuklarımızın hayatlarının devamı süresince lazım olacak uygulama ve meslek okulunu ilçemize kazandırmak için yapılan çalışmalarda son noktaya gelindi. Yakında inşallah bu okulun temelini atacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.Esenler Kemer Stadı’nda Esenler Otistik Çocuklar Derneği tarafından düzenlenen etkinlik, konuşmaların ardından engelli çocukların üç ay süreyle eğitim alarak öğrendikleri ve hayal güçlerini de katarak yaptıkları model uçakları, öğretmenleri ve ebeveynleri ile birlikte uçurmalarıyla son buldu.

Diğer Haberler