Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 9 Mayıs 2021

ABONE OL

MİNİKLERİN SOFRASI ANNELERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Esenler'in göz bebeği çocuklar, 9 Mayıs Anneler Günü'nde marifetlerini konuşturdu. Minikler annelerine kendi elleriyle sofra hazırlayarak onların en özel gününde yüzlerini güldürdü.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Minik Eller İş Başında” Yarışması’nda, çocuklar annelerine sürpriz hazırladıkları sofranın ve yapım aşamasının 3 dakikalık videosunu çekip, gönderdi. Gelen videolar, jüri tarafından değerlendirildi ve dereceye giren üç çocuğa tablet hediye edildi. Yarışmaya giren ama dereceye giremeyen tüm çocuklara ise mansiyon ödülü verildi.

Yarışmaya video gönderen tüm annelere birer buket çiçek verilerek, anneler günü kutlandı.

EMEKLERİNİ YARIŞTIRDILAR

Anneler Günü mesajını verdiği videoyla birinci olan 5 yaşındaki Yağmur Aslan’a tableti ve annesine de çiçeği Aile ve Sosyal İşler Koordinatörü Sevilay Acar tarafından, anneler günü kutlanarak takdim edildi.

Annesine sahur hazırlayarak Minik Eller İş Başında Yarışması’nda birinci olan Yağmur’un annesi Zahide Aslan, “Çok mutlu olduk. Zaten güveniyorduk biz videomuza. Çok emek verdik gecenin üçünde. Zaten böyle evlatlara sahip olduğum için çok mutluyum.” şeklinde konuştu.

GÖZLERİMİZ DOLDU

İkinciliği Eyüp Ensar’ın annesi Burçe Coşkun, “Ben hiç ummuyordum. Sadece çocuğuma bir aktivite olsun ve anı olarak kalsın diye katılmak istedim. Geri dönüş yapılıp, ikinci olduğumuzu duyunca inanılmaz mutlu oldum. Yaşadığım bu anneler günü benim için gerçekten çok özel bir gün oldu.”

Halime-İlayda-İbrahim Pınarbaşı kardeşlerin birlikte hazırladığı sofra ise üçünlüğü kazandı. Halime-İlayda-İbrahim kardeşlerin annesi, Ayşegül Hanım “Çocuklar benden gizli yarışmaya girmişler. Büyük kızım 7. Sınıfa gidiyor, kardeşi 3. Sınıfta birlikte karar vermişler. Benim dereceye gireceklerini pek sanmıyordum. Ama onlar kazanmayı çok istediler. Bize telefon geldiğinde uyuyorlardı. Oğlum İbrahim onları uyandırdı, kalkın kalkın tablet kazandık diye. Hepsi çok sevindi. Çocuklarımın bu mutluluğu karşısında benim de gözlerim doldu. Benim için unutulmaz bir anneler günü hediyesi oldu.” Dedi.

Diğer Haberler