Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 2 Mayıs 2012

ABONE OL

Miniklerimiz Galibiyetle Başladı

Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde voleybol eğitimi alan öğrencilerden oluşturulan Esenler Belediyesi Mini Voleybol Takımı, İstanbul Mini Voleybol Ligi’ne galibiyetle başladı.

Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde voleybol eğitimi alan öğrencilerden oluşturulan Esenler Belediyesi Mini Voleybol Takımı, İstanbul Mini Voleybol Ligi’ne galibiyetle başladı.

Voleybol sporunu sevdirmek ve ilçemizde spor yapanların sayısını arttırmak amacıyla Esenler Spor Kompleksi’nde hafta içi ve hafta sonları başlatılan kurslar meyvelerini vermeye başladı. Esenler Belediyesi Spor Kompleksi’nde voleybol eğitimi alan 2000 – 2001 doğumlu kız öğrencilerden oluşturulan Mini Voleybol Takımı,  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Voleybol Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen İstanbul Mini Voleybol Ligi’nde katıldı. Esenler Spor Kompleksi antrenörleri Raim Güler ve Barış Karahan yönetiminde oluşturulan Mini Voleybol Takımı ilk maçını İdeal Gençlik Spor ile yaptı. Genç Beylikdüzü Spor’u 2-0 yenen takımımız, lige galibiyetle başladı. Bahçelievler Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen maçlara velilerin de ilgisi büyük oldu.

Takım Antrenörü Raim Güler, “Amacımız Esenler’de voleybol sporunu tanıtmak ve ne kadar zevkli ve heyecanlı bir spor olduğuna dikkat çekmek. Bu öğrencilerimiz ilk başta spor yapmak amacıyla kompleksimize geldiler. Voleybolu o kadar sevdiler ki bizler de onlardan bir takım oluşturma kararı aldık. Artık resmi maçlara çıkarak bu heyecanı küçük yaşlarda tatma şansı yakaladılar. Bu çocuklarımız yarının profesyonel sporcuları olacak. Esenler Spor Kompleksi’nde milli takımımıza yeni oyuncular yetiştiriyoruz” dedi.

Mini Voleybol Ligi’nde mücadele eden filenin sultanları; A Grubu’nda Eczacıbaşı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fatih Gazi İ.Ö.O., İdeal Gençlik, Genç Beylikdüzü, Kumport İ.Ö.O. Spor Kulüpleri ile mücadele ediyor.

 

Diğer Haberler