Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 22 Ağustos 2011

ABONE OL

Miniklerden Somali’ye yardım

Somali’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan 11 yaşındaki Ayşenur Tekiroğlu ile Zeynep İslamoğlu, oturdukları siteden topladıkları bin 125 TL’yi açlık ve susuzlukla mücadele eden Somali’ye göndermek için Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teslim etti.

Somali’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan 11 yaşındaki Ayşenur Tekiroğlu ile Zeynep İslamoğlu, oturdukları siteden topladıkları bin 125 TL’yi açlık ve susuzlukla mücadele eden Somali’ye göndermek için Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teslim etti.

Ayşenur ve Zeynep, henüz 11 yaşında. Yaşları küçük ama; yürekleri kocaman.  Son 60 yılın en büyük kuraklığının hüküm sürdüğü Somali’de yaşananlara onlar da duyarsız değil. Somali’de çocuk olmanın zor olduğunun farkındalar… Her gün açlık ve susuzluğun pençesinde kıvranarak yaşam mücadelesi veren Somalili çocukları kendi kardeşlerinden ayırt etmeyen Ayşenur ve Zeynep,  açlıktan ölen çocuklara seyirci kalmak istemiyor. Sevgi dolu kalpleri, Somali’deki kardeşlerine küçük de olsa yardımcı olabilmek için çırpınıyor.

Komşularını tek tek gezdiler Somali’ye bir nebze olsun katkıda bulunmak için oturdukları Esenler Kemer Park Evlerindeki site sakinlerden topladıkları paralarla Somali’ye yardım etmek isteyen Ayşenur ve Zeynep,  “Orada aç susuz yatağa giren kardeşlerimiz var. Bebekler, anneler ve babalar yardıma muhtaç haldeler” diyerek komşularının kapılarını bir bir çaldılar. Komşuları da onların bu gurur verici kampanyasına ilgisiz kalmadı. Herkes imkânları ölçüsünde Ayşenur ve Zeynep’e destek oldular, para verdiler. Minik yürekler kısa sürede  bin 125 TL. para topladılar.

Göksu’ya teslim ettiler Ayşenur ve Zeynep topladıkları paraları bir zarfa koyarak soluğu Esenler Belediyesi’nde aldılar. Esenler Belediyesi’nin yürüttüğü kampanyaya katılmak için Başkan Göksu’nun kapısını çalan minik hayırseverler, “Televizyonlarda gördüğümüz manzaralar yüreklerimizi burktu. Belediyemizin de bir kampanya yürüttüğünü biliyoruz. Site sakinlerimiz adına, Somali’ye ulaştırmanız için bu parayı size veriyoruz” diyerek paralarını teslim ettiler. Kemer Park Evleri Site Müdürü Önder Sivrikaya ile birlikte Başkan Göksu’ya gerçekleştirdikleri ziyarette, Somali’de çocukların açlıktan ölmesine üzüldüklerini ve onlara yardım etmek için para topladıklarını anlatan Ayşenur ve Zeynep,  “Onlar da bizim kardeşimiz. Onların açlıktan ölmesine seyirci kalmamalıyız. Dua ediyorum. Afrika’da hiç aç insan kalmasın ve çocuklar açlıktan ölmesin” dediler.

Somali’de iftar kardeşleriniz oldu İki küçük kızın oturdukları sitelerde yürüttüğü yardım kampanyasından son derece etkilendiğini belirten Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, kendilerine teşekkür ettikten sonra, “Bu asil duygu ve vefa örneğini her millette göremezsiniz. Bugün, bizim mayamızda olan bu güzel hasletlerin gün yüzüne çıkmasıdır. İki küçük kardeşimizin yürüttüğü kampanya çok şeyler ifade etmektedir. Belediye olarak Somali’de, Kenya’da iftar sofraları kurmaya başladık. Sizlerin bu parası ile de iftar vereceğiz. Artık sizin Somali’de iftar kardeşleriniz oldu. Sizleri tebrik ediyorum. Allah yüzünüzden gülücükleri eksik etmesin. Sizin bu güzel gülücükleriniz, oradaki kardeşlerinizin yüzüne de yansısın” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler