Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 7 Haziran 2011

ABONE OL

Minikler Esenler’i yazdı

Esenler Dr. İlhami Faydagör İlköğretim Okulu 2 C sınıfı öğrencileri, ikamet ettikleri mahalleleri ile ilgili talep ve şikâyetler hakkında yazdıkları mektupları, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teslim etti.

Esenler Dr. İlhami Faydagör İlköğretim Okulu 2 C sınıfı öğrencileri, ikamet ettikleri mahalleleri ile ilgili talep ve şikâyetler hakkında yazdıkları mektupları, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya teslim etti. Esenler Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen ziyarette öğrenciler, ellerindeki mektupları ve bir buket çiçeği Başkan Göksu’ya verdi.  Sınıf öğretmenleri Mehmet Turgut’un eşliğinde mektupları Göksu’ya elden teslim eden öğrenciler, mektuplarda yaşadıkları mahallelerdeki sorunları ve bu sorunların çözümüne yönelik taleplerini dile getirdiklerini söylediler. Tüm mektupların öğrencilerin kendi düşünceleri doğrultusunda yazıldığına dikkat çeken sınıf öğretmeni Turgut,  “Her bir öğrencimiz, kendi bakış açısı ile oturdukları mahallelerde gözlemledikleri sorunları mektuba döktü” dedi.Mektupların hepsini tek tek okuyacağını söyleyen Göksu ise; mektupları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a vereceğini belirtti.

Öğrencilerin ortak sorunu park

Öğrenciler, kaleme aldıkları mektuplarında en çok mahallelerinde oyun oynayacakları park olmamasından ve yeteri kadar çöp kutusu bulunmamasından şikâyet ederken; mahallerinde lunapark, tiyatro salonları, gençlik ve kültür merkezleri, çok kapsamlı spor kompleksleri, futbol ve basketbol sahaları olmasını talep ettiler.Mahallelerinde yaşayan yoksul arkadaşları ile kimsesiz yaşlıları da unutmayan öğrenciler, Göksu’dan yoksul öğrencilere kırtasiye (kalem, silgi, defter, çanta vb..) yardımı; yaşlılara da yaşıtlarıyla beraber hoşça vakit geçirebilecekleri bir huzur evi yapılmasını istediler.

Hangi takımlısınız başkanım?

Yazdıkları mektupları çizdikleri yıldız, çiçek, kalp figürleri ve çıkartmalarla süsleyen öğrencilerin bazıları ise; mektuplarında mahalleleri ile ilgili sorunları veya talepleri dile getirmenin yanında Göksu’ya, “Kaç yaşındasınız,  hangi takımı tutuyorsunuz, nerelisiniz, evli misiniz, doğum gününüz ne zaman?” gibi merak ettikleri soruları da sordular.

Öğrencilerden ilginç istekler

Mektuplarda öğrenciler, Belediye Başkanı Göksu’dan şaşırtıcı ilginç isteklerde de bulundular. Öğrencilerden bazılarının; sokaklara muz kabukları vb… atık atanlarla, küfür edip çevredekileri rahatsız eden kişilerin cezalandırılmasından tutun da mahallelerindeki yoksul arkadaşları için zenginlerin evlerinin yıkılıp yoksullara ev yapılmasını isteyenlere kadar çok ilginç önerileri dikkat çekti. Esenler’deki spor komplekslerinin sayısının artmasını isteyen öğrencilerden biri de kaleme aldığı mektubunda, ailesini ve arkadaşlarını korumak için Kung fu, Karate, Taekwondo ve Judo gibi sporların yapılabileceği Uzakdoğu Spor Salonlarının yapılmasını talep etti.

 

Diğer Haberler