Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 10 Eylül 2013

ABONE OL

Minik Yüreklere Sevgi Dokunuşu

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri ve Zabıta Müdürlüğü personeli "365 Gün 365 Çocuk" projesi kapsamında ilçede yaşayan çocuklara ziyaretlerde bulundu.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri ve Zabıta Müdürlüğü personeli “365 Gün 365 Çocuk” projesi kapsamında ilçede yaşayan çocuklara ziyaretlerde bulundu. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Zabıta Teşkilatı’nın 187. yıldönümünde, Esenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personeli ile “365 Gün 365 Çocuk” projesi kapsamında ziyaretlerde bulundu. İlçede yaşayan 365 çocuktan her gün birinin bir dileğini yerine getiren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçedeki çocukların yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Proje kapsamında, 19 aylıkken otizm teşhisi konulan 2 yaşındaki Şevval’i evinde ziyaret ederek minik Şevval ile neşeli dakikalar geçiren zabıtalar, Şevval ve ailesi ile hatıra fotoğrafı da çektirdi. Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü adına ESENKOM (Esenler Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi) Sorumlusu Rabia Temizkan da, bir salıncak hediye ederek minik Şevval’in isteğini yerine getirdi. HALİL’İN BÜYÜK MÜCADELESİ

Ziyaretlerin ikinci adresi ise Tuna Mahallesi’nde yaşayan minik Halil’in evi oldu. 5 ay önce annesi tarafından terk edilen ve küçük yaşına rağmen büyük hastalıklarla mücadele eden 2 yaşındaki Halil Asaf  Koçak’ı evinde ziyaret eden zabıtalar, minik Halil’in yüzünde bir tebessüm oldu. Sol tarafı felçli olan ve astım hastalığıyla mücadele eden küçük Halil’in yemek borusu da doğuştan gelişmemiş. Beslenme ve solunum makinesine bağlı yaşayan Halil Asaf, gözlerindeki ışıltıyla zabıta ağabey ve ablalarının sevgisini kazandı. Ziyarette, çocuklarının aylık gıda masrafının fazla olması sebebiyle Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne yardım başvurusunda bulunan Koçak ailesine, Halil Asaf’ın 1 aylık gerekli tıbbi malzemesi için de yardımda bulunuldu.

Diğer Haberler