Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 11 Temmuz 2015

ABONE OL

Minik Üniversitelilerin Mezuniyet Sevinci

Esenler Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi’nin işbirliğinde gerçekleştirilen Çocuk Üniversitesi'nde eğitimlerini tamamlayan 350 öğrenci mezun oldu. Minik öğrenciler, cübbe giyip kep atarak mutluluklarını paylaştılar.

Esenler Belediyesi ve İstanbul Üniversitesi’nin işbirliğinde gerçekleştirilen Çocuk Üniversitesi’nde eğitimlerini tamamlayan 350 öğrenci mezun oldu. Minik öğrenciler, cübbe giyip kep atarak mutluluklarını paylaştılar.

Esenler Belediyesi tarafından ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen Çocuk Üniversitesi, 2015 yılı mezunlarını verdi. Çocuklar, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen coşkulu bir törenle diplomalarına kavuştular. Diploma törenine; Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Rektörü ve Çocuk Üniversitesi Müdürü Prof. Dr. Yaşar Bülbül ile öğretim üyeleri ile veliler katıldı.

EN BÜYÜK ESER ÇOCUKLAR

10 farklı eğitim programında yer alan çocukların geçişi ile başlayan törende konuşan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Rektörü ve Çocuk Üniversitesi Müdürü Prof. Dr. Yaşar Bülbül, Çocuk Üniversitesi’nin çocukların yarınları açısından çok önemli olduğunu söyledi. “Bugün ve yarın çocuklarımız için buradayız” diyen Bülbül, “Biz öğretim üyeleri, çok eser verdiğimizi, çok makaleler yazdığımızı, çok araştırmalar yaptığımızı söyleriz. Ama en büyük eser çocuklardır. Bu çatı altında yüzyıllarının birikimini gençlerimize ve şimdi de çocuklarımıza aktarıyoruz. Böylece geleceğimizin daha güzel olmasını istiyoruz. Bu sene on bölüm açtık. İnşallah önümüzdeki sene yüz bölüm açmayı planlıyoruz ” dedi.

MİNİKLERİN MEZUNİYET COŞKUSU

Tören, çocukların üç haftalık eğitim periyodunda yaşadıklarını konu alan sinevizyon gösterimiyle devam etti. Proje kapsamında çocuklarla yakından ilgilenen ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayan Sosyal Sorumluluk Asistanları’na da sertifika verildi. Daha sonra Yetenek Zenginleştirme grubundan başlayarak tüm öğrencilere, diplomaları verildi. Törenin sonunda sahnede bir araya gelen minik üniversiteliler, hep birlikte kep attılar. Neşeli anlar yaşayan çocuklar, mutluluklarını aileleriyle birlikte çektirdikleri fotoğraflarla ölümsüzleştirdiler.

3 HAFTA, 10 BÖLÜM, 350 ÖĞRENCİ

Proje kapsamında 350 öğrenci, “Yetenek Zenginleştirme”, “Adli Tıp”, “Astronomi ve Uzay Bilimleri”, “Bilgisayar Programlıyorum”, “Doktor Olmak İstiyorum”, “Moleküler Genetik”, “Resim Yapmak İstiyorum”, “Yoksa Matematik Eğlenceli mi?”, “Lise Genetik” ve “Mühendis Olmak İstiyorum” konularında İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinden eğitim aldılar. Amfi ve laboratuvar ortamında haftaiçi her gün ders alan çocuklar, üç hafta süren eğitim periyodunda Tarihi Yarımada gezileri, müze ziyaretleri ve çeşitli eğlenceli aktivitelere de katıldılar.

Diğer Haberler