Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Ocak 2017

ABONE OL

Minik Kurabiyecilere Sertifika

ESAYDAM'ın verdiği kurabiye kursunda hünerlerini sergileyen minik eller, yaptıkları birbirinden güzel kurabiyelerin ardından sertifikalarını aldılar.

ESAYDAM’ın verdiği kurabiye kursunda hünerlerini sergileyen minik eller, yaptıkları birbirinden güzel kurabiyelerin ardından sertifikalarını aldılar.

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Esenler Aile Yaşam ve Danışma Merkezi (ESAYDAM), okullara yönelik düzenlediği kurabiye kursundan yeni mezunlar verdi. Tacirler Eğitim Vakfı İlkokulu’nda düzenlenen programla öğrenciler sertifikalarını alarak yarı yıl tatiline ‘Merhaba’ dediler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programa Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Okul Müdürü Uygar Keskin, ESAYDAM Sorumlusu Meryem İnat, Kurabiye ustası Burcu Yavuz ve öğrencilerinin aileleri katıldı.

YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYORLAR

Programda konuşan ESAYDAM Sorumlusu Meryem İnat, “Bizim zamanımızda anaokulları yoktu fakat şimdi anasınıfları öğrenciler için önemli yer teşkil ediyor. Bizler de bu tür hizmetler ile öğrencilerimizin okulla bütünleşmesini sağlıyoruz. Çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelerini sağlıyoruz” diyerek minik öğrencilere başarılar diledi.

MİNİK ELLER, BÜYÜK İŞLER

Miniklerin birbirinden farklı gösteriler ile kendilerini izlemeye gelenlere sürprizler hazırladığı programda aileler duygu dolu anlar yaşadılar. Öğrenciler sertifikalarını Sosyal Yardım İşleri Müdürü Özcan Hamza, Okul Müdürü Uygar Keskin, ESAYDAM Sorumlusu Meryem İnat ve Usta Öğretici Burcu Yavuz’un elinden aldılar. Kurabiye konusundaki hünerlerini sergileyen minik ellerin mutlulukları yüzlerinden okundu.

KURABİYE TADINDA GÜNLER

Azra Eslem Çocuk Evi minikleri de sertifikalarını alarak kurabiye uzmanlıklarını tescillendirdiler. Programda çocukların yeteneklerine ve çabuk algıladıklarına dikkat çeken Usta Öğretici Burcu Yavuz “Eğlenceli ve bir o kadar da eğitici günler geçirdik. Kurabiye tadında anlar yaşadık ve miniklerimizin hünerlerini ortaya çıkardık” diyerek öğrencilere sertifikalarını verdi. Program, miniklerin ve öğretmenlerinin objektiflere toplu poz vermesinin ardından son buldu.

Diğer Haberler