Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 12 Mart 2013

ABONE OL

Milli Şairimizi Andık

İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yıldönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy için düzenlenen anma programı, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımlarıyla gerçekleşti.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yıldönümünde Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy için düzenlenen anma programı, Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun katılımlarıyla gerçekleşti.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. yıldönümünde İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy için anma programı düzenlendi. Esenler Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen programa; Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, mahalle muhtarları, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını yapan Esenler Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Nurettin Esirkiş, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un Osmanlı Devleti’nin son dönemlerine şahitlik etmiş bir fikir adamı olduğunu söyleyerek, Milli Mücadele döneminde de orduya umut, cesaret ve milli bilinç aşıladığını belirtti. Mehmet Akif Ersoy’un Kurtuluş Savaşı döneminde de etkili bir rol oynadığını dile getiren Esirkiş, “İstiklal şairimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi. Esirkiş’in konuşmasının ardından program, İstiklal Marşının yazılış sürecini anlatan sinevizyon gösterimiyle devam etti. Gösterimden sonra öğrenciler oynadıkları tiyatro oyunu ve hazırladıkları oratoryo ile 92 yıl öncesini yeniden yaşattılar.

PROTOKOLDEN ÖĞRENCİLERE TEBRİK

Milli şairimizin hayatından kesitlerin sunulduğu, İstiklal Marşı’nın yazıldığı günleri ve Mehmet Akif Ersoy’un o dönem yaşadıklarını konu alan duygu yüklü tiyatro oyunu, izleyiciler tarafından büyük ilgi toplarken; İstiklal Marşı Oratoryosu da salonda bulunan izleyiciler tarafından yoğun ilgi gördü. Program, öğrencilerin okudukları Mehmet Akif Ersoy şiirlerinin ardından sona erdi. Programın sonunda Esenler Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan ile birlikte programı hazırlayan öğrencileri tebrik ederek, onlarla birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi.

 

Diğer Haberler