Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 27 Aralık 2012

ABONE OL

Milli Şair’e Anlamlı Program

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programında, “Mehmet Akif’i anmak, aslında onu anlamaktır. O yüreklerin milli şairi olmuştur” dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma programında, “Mehmet Akif’i anmak, aslında onu anlamaktır. O yüreklerin milli şairi olmuştur” dedi.

Esenler Belediyesi, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy, vefatının 76. yıldönümünde düzenlediği bir programla yâd etti. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.  Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan bir sinevizyon gösterimiyle başlayan programda konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Mehmet Akif Ersoy’un 10 parmağında 10 marifet diye ifade edilebilecek bir insan olduğunu söyledi. Toplumumuzun geriye dönük mücadelesinde Mehmet Akif Ersoy’un derin izler bıraktığını vurgulayan Göksu, “Mehmet Akif’i anmak, aslında onu anlamaktır ”  dedi. Mehmet Akif Ersoy gibi bizim topraklarımızda yaşayan insanların toplumumuzda çok önemli bir değer olduğunu dile getiren Göksu, Mehmet Akif Ersoy’un kendini topluma adayan bir şahsiyet olduğunu vurguladı.

YÜREKLERDE “MİLLİ ŞAİR”

“Bu millet kendi inancını kendi kahramanlarını büyütmeyi hep bilmiş ve Mehmet Akif, her bir hanenin yüreğinde milli şairimiz olmuştur” diyen Göksu, bu anlamda Mehmet Akif Ersoy’u anmanın en vicdani görev olduğunu ifade etti.  İstiklal Marşı’nın dizelerine dikkat çekerek konuşmasına devam eden Göksu, “İstiklal Marşımız ‘korkma’ diye başlıyor. Baştan bir meydan okuma var. Allah bu milletin kaderini bu korkma üzerine kurmuştur. Bu millet tarihin hiçbir döneminde ne sömürge olmuş, ne de sömürmüştür. Tarihin her döneminde zalimin karşısında dimdik durmuş, mazlumun yanında yer almıştır” dedi.

YABANCI ÖĞRENCİLERİN DİLİNDEN MEHMED  AKİF

Göksu’nun ardından konuşan AK Parti İlçe Başkanı Umut Özkan, Mehmet Akif Ersoy’un ülkemizin yetiştirdiği çok önemli biri olduğunu söyleyerek böyle bir programı düzenleyen Esenler Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Belediyemiz hayatı dönüştüren programlara imza atıyor. İnşallah bundan sonra da devam eder” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Bab-ı Âlem Uluslar Arası Öğrenci Derneği’ne mensup Filistin, Bangladeş, Azerbaycan, Kazakistan, Pakistan ve Arnavutluk’tan öğrenciler, sırayla milli şairin eşsiz şiirlerini okuyarak dinleyicilere duygulu anlar yaşattılar.

SAFAHAT’TAN ŞARKILAR

Şiirlerin okunmasının ardından sahne alan Şair Serdar Tuncer, “Safahattan Şarkılar” adlı albümünden şiirleri müzik eşliğinde okudu. Dinleyicilerden büyük ilgi gören Tuncer, günün anlamına ilişkin kısa bir konuşma yaparak, böyle bir programda katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür etti. Mehmet Akif Ersoy hakkındaki düşüncelerini de ifade eden Tuncer, “Akif’i ne anlamak kolay, ne de anlatabilmek” dedi. Program, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Polat ve Ak Parti Esenler İlçe Umut Özkan, Serdar Tuncer’e ve Bab-ı Âlem Uluslar Arası Öğrenci Derneği öğrencilerine günün anısına hediye ve çiçek takdim etmesiyle sona erdi. Program sonrasında dinleyicilere, Mehmet Akif Ersoy’un Safahat adlı kitabı hediye edildi.

Diğer Haberler