Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 16 Aralık 2015

ABONE OL

Milli Karatecinin Altın Yılı

Esenlerli milli karateci Samed Gök, 2015 yılında hem ailesine hem de Esenler'e başarılarla dolu altın bir yıl yaşattı.

Esenlerli milli karateci Samed Gök, 2015 yılında hem ailesine hem de Esenler’e başarılarla dolu altın bir yıl yaşattı.

Samed Gök 15 yaşında, Esenlerli bir genç. Küçük yaşına rağmen hem doğup büyüdüğü Esenler hem de ülkesi için büyük başarılara imza atmış bir karateci. Samed gencecik yaşına büyük şampiyonluklar sığdırdı. Nine Hatun Mahallesi’nde yaşayan milli sporcu, karateye 9 yaşında, Esenler Uygur Spor Kulübü’nde başladı. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü bünyesine katıldı.

SAMED’İN ALTIN YILI

Samed için 2015, başarıların art arda geldiği bir yıl oldu. Önce Mart ayında İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenen Avrupa Karate Şampiyonası’nda Türkiye Ümit Milli Takımı adına 63 kiloda ülkemize altın madalya kazandırdı. Ardından Kasım ayında Endonezya’da düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’nda yine aynı kategoride bronz madalyanın sahibi oldu. Samed’in başarıları bunlarla sınırlı kalmadı ve milli sporcu, bu kez 11 – 13 Aralık tarihleri arasında Hırvatistan’da yapılan 16. Balkan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda mücadele etti. Samed, finalde karşılaştığı Bosnalı rakibini yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

SPOR YATIRIMLARI MEYVELERİNİ VERİYOR

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da genç sporcuya Esenler ve Türkiye adına yaşattığı gururlar için teşekkür etti. Göksu, spora yatırım yapan bir belediye olarak Esenlerli gençleri böyle başarılı görmekten mutluluk duyduklarını belirterek milli sporcuya para ödülünü takdim etti.

GÖZÜ YENİ MADALYALARDA

Hedefinin yeni şampiyonluklar olduğunu söyleyen Samed, “2015, unutamayacağım hatta ‘altın’ diye nitelendirebileceğim bir yıl oldu. Elde ettiğimiz bir başarı, diğeri için itici kuvvet oluyor. 2016 yılının Şubat ayında Kıbrıs’ta düzenlenecek Avrupa Şampiyonası’nda da bu yıl olduğu gibi yine altın madalyayı kazanmak istiyorum. Tüm bu süreçte benden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Göksu’ya ve kulübüm İBB’ye gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler