Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 15 Kasım 2012

ABONE OL

Mikki, Göksu’yu Gazze’ye Davet Etti

Gazze Belediye Başkanı Refik Salim Mikki, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret ederek Gazze’ye davet etti. Göksu da oğlu ile birlikte Gazze’yi ziyaret edeceğini söyledi.

Gazze Belediye Başkanı Refik Salim Mikki, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret ederek Gazze’ye davet etti. Göksu da oğlu ile birlikte Gazze’yi ziyaret edeceğini söyledi. 

 Gazze Belediye Başkanı Refik Salim Mikki, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’yu makamında ziyaret etti. Mikki, Başkan Göksu’yu 8-9 Aralık 2012 tarihleri arasında Gazze’de düzenlenecek Gazze Belediyesi ile kardeş belediyeler toplantısına davet etti. Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ziyaretten ve davetten son derece memnun kaldığını belirterek, “Ancak maalesef 8 Aralık’ta Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da katılacağı bir programımız var. Bu sebeple o tarihte Gazze’ye gelemem. Ancak, bildiğiniz gibi geçtiğimiz Mart ayında bir gece Gazze’de kalma imkanı buldum. O gece, hayatımın en önemli gecesiydi. Ancak oğlum Halil İbrahim ile birlikte mutlaka bir gün Gazze’ye gitmek istiyorum. Çünkü onun da buradaki hayat şartları ile oradaki hayat şartlarını görsün istiyorum” dedi. 

 OSMANLI ESERLERİ KARDEŞLİĞİMİZİN SEMBOLÜ

 Gazze Belediye Başkanı Refik Salim Mikki ise, “Mutlaka geniş bir vakitte tekrar Gazze’ye bekliyoruz. Bugün olduğu gibi dün de Türk milleti hep Filistin halkı ile beraber olmuştur. Osmanlı tarihine baktığımız zaman Filistin’in özel bir durumu olduğunu görüyoruz. Atalarınızdan kalan çok sayıda eser var. Bunları size tek tek göstermek istiyorum. Bu eserler kardeşliğimizin en güzel sembolleridir. İnşallah kardeşliğimiz devam edecek” diye konuştu.  Esenler Belediye Başkanı Göksu ise, eskiden olduğu gibi bugün de milletimizin Filistin için çok duyarlı olduğunu hatırlattı ve, “Türk milletinin duyarlılığı ve duası, orada Filistinli kardeşlerimizin kararlılığı ve gayreti ile inşallah Filistin özgürlüğüne kavuşacak. Ben buna gönülden inanıyorum” karşılığını verdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ SORDU

 Gazze Belediye Başkanı Mikki daha sonra Göksu’dan kentsel dönüşüm konusunda bilgi aldı. Kentsel dönüşümün bir devlet projesi mi olduğunu soran Mikki’ye Göksu, “Bu proje devlet-millet projesi. Tamamen hayat kurtarmaya yönelik bir çalışma. Deprem riskine karşı tedbir alma çalışması. Devletimiz lojistik destek veriyor. Kentsel dönüşüm projelerini kendi içinde finanse etmeye çalışıyoruz” cevabını verdi. Mikki de çalışmayı basından takip ettiğini ve mutlaka başarıya ulaşacağına inandığını söyledi.

 

 

Diğer Haberler