Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 20 Aralık 2016

ABONE OL

Mihmandarların Duaları Halep’le

Esenler'in mihmandar gençleri, Sultanahmet Camii'nde sabah namazını kılıp Türkiye'nin birliği, beraberliği, şehitlerimiz ve Halep’in kurtuluşu için dualar ettiler.

Esenler’in mihmandar gençleri, Sultanahmet Camii’nde sabah namazını kılıp Türkiye’nin birliği, beraberliği, şehitlerimiz ve Halep’in kurtuluşu için dualar ettiler.

Esenler Belediyesi’nin “Hedefe Yürüyen Genç” sloganıyla hayata geçirdiği Mihmandar Gençlik projesi kapsamında ilçenin erdemli gençleri, ağabeyleriyle birlikte Sultanahmet Camii’nde sabah namazını kıldılar. Gençler hep birlikte kılınan namazın ardından tarihi Ayasofya’ya kadar yürüdüler ve Ayasofya önünde Türkiye’nin birliği, beraberliği, şehitlerimiz tüm İslâm âlemi ve mazlumlar için dualar ettiler. Halep’teki katliamı da unutmayan gençler, oradaki kardeşlerine de dualarını esirgemediler. Duaların ardından gençlere sabah çorbası ikram edildi.

Ayasofya Camii önünde toplanan Mihmandar gençlere seslenen Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, “Allah hem vatanımızdaki hem de Halep’teki kardeşlerimizi korusun. Vatanımız, milletimiz ve mazlum Müslüman kardeşlerimiz için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Bunun için daha çok çalışmalı ve hedefimize yürümeliyiz” dedi.

Diğer Haberler