Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 28 Ocak 2016

ABONE OL

Mihmandarhane’de İlk Sohbet

Esenlerli gençler, Mihmandarhane'de ilk sohbetlerini gerçekleştirdiler.

Esenlerli gençler, Mihmandarhane’de ilk sohbetlerini gerçekleştirdiler.

2016 yılını gençlik yılı ilan eden Esenler Belediyesi, gençlere yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Esenler Belediyesi; araştıran, soran, sorgulayan ve kendisine hedef belirleyen bir gençlik yetiştirmek amacıyla “Mihmandar Projesi”ni hayata geçirdi. İlçenin dört bir tarafında açılacak Mihmandarhane’lerin ilki Atışalanı Caddesi üzerindeki eski ESKAM binasında hizmete başladı. Mihmandarhane’nin ilk konuğu ise Malatya Gençlik Derneği oldu. Mihmandarhane’de gerçekleştirilen sohbet programına Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan Köpürür ve çok sayıda genç katıldı.

ANADOLU KÜLTÜRÜ VE MANEVİYATI

Mihmandarhane Projesi’nin şuurlu, bilgili ve erdemli gençlerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini belirten Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, “Gençlerimizi sokaktan kurtararak, milli ve manevi duygularına bağlı birey olmasını teşvik etmeliyiz. Bunun için sadece merkezi hükümet ve yerel yönetimlerin çalışması yetmez. Sivil toplum kuruluşlarının ve herkesin elini taşın altına koyarak, en az bizim kadar çalışması gerekir. Anadolu insanın kültürünü ve maneviyatını gençlerimize kazandırmalıyız. Gençlerimizi kırmadan onları batının empoze ettiği kültür yozlaşmasından kurtaralım” şeklinde konuştu.

Sohbet programının sonunda Malatya Gençlik Derneği Başkanı İrfan Köpürür, Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat’a Malatya kayısısı takdim etti.

Diğer Haberler