Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 4 Ekim 2017

ABONE OL

Mihmandar Gençlik’ten Aşure İkramı

Esenler'in Mihmandar gençleri, cep harçlıklarıyla aldıkları malzemelerden yapılan ve anneleri tarafından pişirilen aşureyi ilçe halkına ikram ettiler.

Esenler’in Mihmandar gençleri, cep harçlıklarıyla aldıkları malzemelerden yapılan ve anneleri tarafından pişirilen aşureyi ilçe halkına ikram ettiler.

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından erdemli ve bilinçli bir nesil oluşturmak amacıyla hayata geçirilen Mihmandar Gençlik projesinde yer alan gençler, anlamlı bir etkinliğin altına imza attılar. Mihmandar gençler, malzemelerini cep harçlıklarıyla aldıkları ve anneleri tarafından hazırlanan aşureyi sokak sokak, kapı kapı dolaşarak Esenlerlilere ikram ettiler.

AŞURENİN BEREKETİNİ PAYLAŞTILAR

Paylaşmanın ve bereketin sembolü aşure, Mihmandar Gençlik Merkezi’nde dev kazanlarda pişirildi. Gençler, esnafın ve evlerin kapısını tek tek çalarak aşurenin bereketini tüm Esenler’e yaydılar. Vatandaşlar, aşureyi afiyetle yerken bu anlamlı paylaşımlarından dolayı gençlere teşekkür ettiler.

GÖNÜL ALMAYA DEVAM EDECEKLER

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Cemal Bolat, Mihmandar gençlerle Muharrem ayı ve kardeşlik üzerine sohbetler yaptıklarını belirterek, “Gençlerimiz, cep harçlıklarıyla aldıkları ve evlerinden getirdikleri malzemelerle Gençlik Merkezi’mizde aşure yapmak istediler. Malzemeler toplandı ve Mihmandar gençlerimizin anneleri de aşureyi pişirdiler. Eğitim gören gençlerimizin yanı sıra çevremizdeki işyerlerine ve evlere dağıttılar. Böylelikle hem fedakârlık yapmayı hem de ikram etmeyi fiili olarak hayata geçirdiler. Gençlerimizi bu şuurlu davranışlarından ötürü tebrik ediyorum” diye konuştu.

Cemal Bolat, Mihmandar gençlerin yapacakları etkinliklerle tüm ilçe genelinde gönüller almaya devam edeceklerini söyledi.

Diğer Haberler