Öneri ve Talep Formu

Eklenme tarihi 31 Ocak 2017

ABONE OL

Mihmandar Gençlere ‘gelişim Kampı’

Yeni Türkiye’nin inşasında rol oynayacak mihmandar gençler, "Gelişim Kampı"na girdiler. Seminerlerde; gelecekte gençliğin yönetimde söz sahibi olmasının, gündem oluşturmasının, fikir üretmesinin önemine vurgu yapıldı.

Yeni Türkiye’nin inşasında rol oynayacak mihmandar gençler, “Gelişim Kampı”na girdiler. Seminerlerde; gelecekte gençliğin yönetimde söz sahibi olmasının, gündem oluşturmasının, fikir üretmesinin önemine vurgu yapıldı.

Esenler Belediyesi’nin “Hedefe Yürüyen Genç” sloganıyla hayata geçirdiği Mihmandar Gençlik projesi kapsamında, 19 kulüp ve 11 okul meclisinin yönetim kurullarından oluşan 90 mihmandar genç, Basın İlan Kurumu Tatil Köyünde “Gelişim Kampı”na girdi. İki gün süren kampta; yeni Türkiye’nin inşasında gençliğin rolü ve önemi üzerinde seminerler verildi.

Seminerlerde, gelişim çağındaki gençliğin yönetimde söz sahibi olmasının, gündem oluşturmasının, fikir üretmesinin ve heyecanla çalışmasının önemi vurgulandı. Kamptan çıkan anafikir; “Artık insiyatif alan, üreten ‘ben de varım’ diyen bir gençlik var” oldu. Kampta gençler ekip çalışması ve motivasyon gibi teorik eğitimlerin yanı sıra sosyal ve sportif faaliyetlerde de bulundular. Yılda iki kez yapılması planlanan kampın ikincisi, Haziran ayında gerçekleştirilecek.

Diğer Haberler